Akbank 1948 yılında kurulmuş olan özel bir bankadır. Asıl amacı Adana’da bulunan pamuk üreticilerine finansman sağlamaktadır. Şu anda Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Üst kuruluşu Sabancı Holding, Genel Merkezi ise İstanbul’dur. Akbanka yapmış olduğu birçok çalışma ve özellikle yenilikleri takip eden bankacılık çalışmaları müşterileri tarafından tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Şu anda 21 bölge müdürlüğüne sahip olan Akbank yurtiçinde 770 şube ve 12 binin üzerinde çalışanı ile oldukça başarılı bir hizmet sunmaktadır. Neredeyse 18.000.000 müşteriye hizmet vermektedir., ATM, POS cihazı, akbank Direkt İnternet olarak yüksek teknoloji ürünlerini kullanarak hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca Türkiye’de sektöre yön verecek birçok yenilikçi kampanyayı da ilk önce Akbank getirmektedir. Teknolojinin geçirmiş olduğu bütün yenilikleri bünyesine alarak geliştirip müşterilerinin hizmetine sunarak başarısı her geçen yıl ilerleyerek artmaktadır.

Akbank İletişim

Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu ayrıcalıklı hizmetin en önemli unsurlarından bir tanesi de iletişim şeklidir. Müşterilerinin sorunlarına anında çözüm üretebilmek için hızlı bir iletişim ağına sahiptir.

444 25 25 telefon numarasından arayarak akbank müşteri hizmetleri temsilcileri ile irtibat kurup sorununuza çözüm üretebilirsiniz. Firmanın konu ile ilgili bilgili, kibar müşteri temsilcileri sorunlarınıza anında çözüm üretebilme konusunda özverili bir çalışma yürütmektedir. Sorununuz her ne olursa olsun güvenli bir şekilde müşteri temsilcilerine bağlandıktan sonra hızlı bir şekilde çözüme kavuşabilmesi mümkündür. Ayrıca Akbank’ın internet sitesinden de sorunlarınızı çözebilmeniz mümkündür. Akbank Direkt uygulaması bankanın müşterilerine sunmuş olduğu en önemli gelişmelerinden bir tanesidir. Akbank Direkt kolay kullanımı  internet bankacılığındaki gelişmeleri takip eden yapısı müşterilerin bütün işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde halledilmesi için oldukça önemli bir alan olarak hizmet etmeye devam etmektedir.

Akbank Kredi Ve Kredi Kartı Kolaylığı

En başta da Türkiye’deki yatırımcıların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kurulmuş olan Akbank şu anda da tüm yatırımcılara ve Bireysel müşterilerin sorunlarını çözme konusunda hizmet verme amacı ile çalışmalarını yürütmektedir. Müşteri odaklı olarak hizmet veren Akbank kredi kolaylığı sağladığı müşterilerine uygun faiz oranları ve uzun vade ile bu kredi imkanlarını sunmaktadır. Ayrıca bünyesinde bulunan Axess kredi kartı ve diğer kartlarıyla da müşterilerin işlemlerinin kolay bir şekilde halledilmesini sağlamaktadır. Ayrıca kredi kartının kendi içerisinde bulunan ayrıcalıklı puanları ile de müşterilerin harcadıkça kazanmasına imkan sağlamaktadır. Akbank banka kartı olarak hizmet veren Neo kartın birçok ayrıcalığını da müşterilerine sunmaktadır. chip para uygulaması ile Akbank hizmetlerinde müşterilerine sürekli olarak kazanma imkanı sağlanmaktadır.

Akbank Başarısı

Akbank Türkiye’de en başarılı bankalardan bir tanesi olarak sayılabilir. Başarısında disiplinli çalışması ve müşteri sorunlarına hızlı çözüm üretebilme amacı sebebi ile ulaşmıştır. Türkiye’de bulunan birçok şehirde hizmet veren bankanın özverili çalışması ve müşteri odaklı hizmetleri başarısının en önemli nedenleri arasında. Bankacılık alanında Akbank birçok ödüle layık görülmüştür. Ayrıca Türkiye’de gerçekleştirilen birçok sosyal yardım projesinde de akbank katkılarını görebilmeniz mümkündür.