Algida, Wall’s Unilever çatısı altında faaliyetlerini sürdüren dondurma üretici ve satıcı firmasıdır. Dünya genelinde birçok ülkede satışını gerçekleştirirken ülkenin ihtiyaçlarına göre ismini şekillendirmekte ve markalaşma çalışmaları yapmaktadır. Şirketin en büyük kazanç getiren firmalarından biri olmasının nedeni olarak tercih edilme ve tüketilme oranı gösterilmektedir. Algida müşteri hizmetleri, ülkemizde satışı gerçekleştiren Algida dondurmalarının satış öncesinde ve sonrasında destek hizmetini sunmaktadır.

Algida Müşteri Temsilcisi

Algida müşteri hizmetleri 444 25 19 numaralı iletişim kanalından hafta içi her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında canlı hizmet vermektedir. Algida markasına ait ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve tükettiğiniz ürünler hakkında soru, öneri ve şikayet olarak bildirim oluşturmak amacıyla bu iletişim kanalını kullanabilirsiniz. Algida müşteri temsilcisi, sizlerin geri dönüşlerini bildirim haline getirerek yaşanan problemleri çözümlenmekte ve olası mağduriyetlerin giderilmesini sağlamaktadır. Sosyal medya üzerinde yer alan Algida hesapları ile iletişime geçerek de bildirim oluşturabilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinde yer alan “Bize Ulaşın” seçeneğine tıklayarak gerekli bilgilerinizi yazabilir ve daha sonrasında soru ya da şikayet olarak düşüncelerinizi iletebilirsiniz. Müşterilerin görüşlerini daha rahat ifade edebilmesi için firmanın belirtmiş olduğu adresten mektuplar kabul edilmektedir.

Algida Markaları

Algida firması, birçok ülkede dondurma satışını gerçekleştirirken ülkelere özgü şekilde markalarda oluşturmaktadır. Türkiye’deki satış politikası gereğince üretimi gerçekleştirilen dondurma markaları Algida Maraş, Cornetto, Big Bold, Frootie, Boom Boom, Magnum, Carte D’Or, Max, Classics, Viennetta, Nogger, Twistter ve So Good olarak sıralanmaktadır.

Ürün satış hacminin arttırılması amacıyla çeşitli kampanyalar ve çekilişler yapılmaktadır. Algida dondurmalarını tüketen müşteriler bu kampanyalara katılarak ödüllerin sahibi olabilmektedir. Bu kampanyalar kapsamında otomobil gibi büyük ödüllerin yanı sıra bedava dondurma da verilmektedir.

Üretilen dondurmaların herkes için uygun ve yararlı olduğunu ispatlamak amacıyla çalışmalarını şekillendiren firmanın çocuklara özel dondurmaları bulunmaktadır. Markanın sloganı eğlenceli ve gülümseyen dondurmalar olsa da eğlencenin yanında faydalı ürünler ortaya çıkarılmak istenmektedir. Algida ürünleri hakkında bilgi almak veya yaşayabileceğiniz olası sorunları çözümlemek amacıyla Algida müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin sağlanması doğru orantılı bir şekilde satış hacminin yükselmesini sağlamaktadır.