Aliexpress, Alibaba Grup’a bağlı olan Çin merkezli bir alışveriş sitesidir. Onlarca farklı kategoride binlerce çeşit ürün yelpazesini global ölçekte tüm müşterilerine sunan alışveriş sitesi, bu alanda dünyanın önde gelen alışveriş merkezlerinden bir tanesidir. Site içerisinde yer alan satıcılar, küçük veya büyük ölçekli olsalar dahi dünyanın diğer yanındaki müşterisine ürünlerini ulaştırma olanağına sahip olabilmektedir. Aliexpress müşteri hizmetleri, Türkiye’deki faaliyetler için ürün satış bilgilendirmesi ve destek hizmetini sunmaktadır.

Aliexpress Müşteri Temsilcisi

Türkiye’de Aliexpress müşteri hizmetleri numarası bulunmamaktadır. Aliexpress müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirmek için internet sitesi üzerinden “Yardım Merkezini” kullanarak taleplerinizi iletebilirsiniz. Yardım merkezi alanında yer alan kayıt ve hesaplar, arama, sipariş, ödemeler, nakliye, anlaşmazlık, talepler, geri ödeme, derecelendirme ve diğer kategorilerden talebinizi içeren bölümü seçerek canlı destek temsilcisine bağlanabilirsiniz. Bu alanda taleplerinizi ileterek çözümlenmesini sağlayabilir ve oluşabilecek süreci takip edebilirsiniz.

Aliexpress müşteri hizmetleri, telefon yoluyla iletişim kurmaya şimdilik olanak sağlamasa da mesaj yoluyla sorunlarınızı çözümlemektedir. Yukarıda belirtilen yönlendirmeleri takip ederek sorunlarınızı iletebilirsiniz. Sipariş detayı, sipariş takibi, kargo takibi, iade ve değişim işlemleri için mesaj yoluyla bilgilendirmeler yapılmakta ve ürünlere sorunsuz bir şekilde ulaşabilmeniz amacıyla çalışmalar sürdürülmektedir.

Aliexpress sitesinin mobil uygulaması da bulunmaktadır. Mobil uygulama üzerinden alışveriş yapabileceğiniz gibi yardım almak için de kullanabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden de “Yardım Merkezine” tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aliexpress İnternet Sitesi

Aliexpress, satıcıları ve alıcıları birleştiren dünyanın en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden bir tanesidir. Birçok farklı ülkelerdeki satıcılardan ürünler alabileceğiniz gibi aynı zamanda kendi ürettiğiniz veya satıcısı olduğunuz ürünleri bu pazarda satabilirsiniz. Günümüzde 220’yi aşkın ülke ve bölgede faaliyetlerini gösteren bu şirket, 18 farklı dil desteği sunarak her kişinin rahat ve güvenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmesine olanak sunuyor. Sitenin verilerine göre aylık 200 milyon ziyaretçi tarafından giriş yapılmaktadır. Mobil uygulaması ise 600 milyondan fazla kişi tarafından indirilerek bu alanda lider konuma gelmiştir. Site kullanımı, ürün alış veya ürün satış işlemlerinde yaşadığınız tüm problemleri Aliexpress müşteri hizmetleri yardım merkezi aracılığıyla çözümleyebilirsiniz.