Amazon.com, 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan ve merkezi bu ülkede bulunan internet alışveriş sitesidir. Dünya genelindeki global ölçekli satış hacmi ile en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden bir tanesidir. İnternet sitesinin piyasa değeri açısında bu alanda en ileri seviyede yer almaktadır. Amazon şirketi, şirketin ismini Amazon Nehri’nden almış ve büyüklüğünü bu nehir ile simgelemiştir. Amazon Türkiye müşteri hizmetleri, global ölçekte faaliyet gösteren bu şirketin Türkiye’deki satış öncesi bilgilendirici ve satış sonrası destek hizmetini sunmaktadır.

Amazon Türkiye Müşteri Temsilcisi

Amazon Türkiye müşteri hizmetleri 0850 390 21 53 numaralı iletişim kanalından hizmet vererek müşterilere satış öncesinde bilgilendirme ve satış sonrasında destek hizmetini sunmaktadır. Satın almak istediğiniz ürünlerin stok, temin ve ortalama teslimat süreleri internet sitesi üzerinde yer almaktadır ancak bu alanda bilgi almak istediğiniz diğer tüm detaylar hakkında destek sunulmaktadır.

Amazon Türkiye müşteri temsilcisi aracılığıyla satın aldığınız ürünler hakkında yaşadığınız problemler için soru, öneri ve şikayet başlıkları adı altında bildirim oluşturabilirsiniz. Bu alanlarda oluşturduğunuz bildirimleri daha sonraki süreçte takip edebilir ve sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinde yer alan “İletişim” sekmesine tıklayarak Amazon Türkiye müşteri temsilcisine yazılı bir şekilde bildirim yapabilirsiniz.

Amazon Türkiye internet sitesi üzerinden satın aldığınız ürünlerin sipariş detayı, sipariş iptali, ürün iptali, kargo takibi, değişim ve iade işlemleri için belirtilen prosedürleri takip etmeniz ve karşılaştığınız sorunlara karşı Amazon Türkiye müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir.

Amazon Türkiye Satış Ortaklığı

Amazon Türkiye, müşterileri ile beraber kazanmak için satış ortaklığı projesini gerçekleştirmektedir. Ürettiğiniz veya satıcısı olduğunuz ürünleri Amazon standartlarına uyum sağlayarak satışını gerçekleştirebilir ve belirli komisyonlarla bu pazar içerisindeki yerinizi alabilirsiniz. Site içerisinde kişilerin hayatlarını ilgilendiren tüm alanlarda binlerce çeşit ürün bulunmaktadır. Satış yaparak girişimcilik ruhunu ortaya çıkaran küçük veya büyük tüm işletmeler site içerisindeki sirkülasyondan yararlanarak kazançlarını üst seviyelere çıkarabilmektedir. Ürün almak ve ürün satmak hakkında bilgi sahibi olmak ve de karşılaştığınız sorunları çözümlemek için Amazon Türkiye müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz.