Aras şirketi 1979 yılında dağıtım ve pazarlama olarak çıktığı bu yolda erişilen dağıtım gücü ile bu gücün taşımacılıkta kullanılmasına karar verildi Aras Kargo faaliyete geçirildi. İlerleyen dönemlerde sektörde ilk kez acentecilik sistemini getiren Aras Kargo, aynı dönemlerde yurt dışı taşımacılığını da başlatarak sektörde öncü konuma geldi. Sektörde ilkleri sunan firma, ilk online müşteri temsilciliğini oluşturduktan sonra ve yine ilk olarak Türkiye’de ilk kez sektör hakkında reklam vermeye başladı. Öncü olmanın getirdiği sorumluluk ve vizyon ile birlikte yeni yatırımlar, yeni çalışmalar, mobil ve sanal işlemler, çevre dostu çalışmalar gerçekleştirildi.

Aras Kargo Müşteri Temsilcisi

Müşteri ilişkilerini önemseyen Aras Kargo, sektöründe tercih edilen marka unvanını korumak amacıyla, açık iletişimin sürekliliğini sağlamayı, müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini arttırmayı, kendisine yansıyan şikayetleri yasal zorunluluk ve kanunlara uyacak şekilde çözümlemeyi müşteri odaklı bir yaklaşım göstererek hedeflenen zamanda hizmet vermeyi amaç edinmiştir. Hesap verebilen ve müşteri geri bildirimlerinden elde ettiği deneyimle kendini sürekli iyileştiren bir organizasyon olmayı taahhüt eder.

Aras Kargo çağrı merkezi, sizlere sunulan hizmetlerin yanında soru ve sorunlarınıza çözüm ve yanıt oluşturmak amacıyla sürekli olarak çalışmaktadır. 444 25 52 numaralı numaradan haftanın 5 günü (Pazartesi-Cuma) 08:30-18:00 ve Cumartesi günleri 08:30-13:00 saatleri arasında doğrudan çağrı merkezi çalışanları ile görüşebilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak gönderinizin son durumu hakkında bilgi sahibi olabilir, gönderinizin adresinizden alınması için talimat verebilir veya teslimat süreleriyle ilgili bilgi edinebilirsiniz. Hizmetler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için de yine bu numaradan iletişim kurabilirsiniz. İnternet sitesinde yer alan Kargo Takip sisteminden yararlanarak ve kargo bilgilerinizi girerek çok rahat bir şekilde kargonuzun takibini yapabilirsiniz.

Aras Kargo Vizyonu

Aras Kargo geniş kargo dağıtım ağıyla ve sektörde ilk oluşunun getirdiği sorumlulukla birçok ödülü ve belgeyi bünyesine kazandırmıştır. Aras Kargo 2018 ve 2019 yıllarında olmak üzere 2 kez ALFA Awards’da Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka ödülünün sahibi oldu. Bu kulvarda sosyal medyanın en iyilerinin belirlendiği törende en iyi kargo şirketi seçildi. Ekonomisine katkı sunduğu ülkesini unutmayan Aras Kargo, çevre dostu faaliyetleriyle ve denizi temizleme projeleriyle de büyük sevgi kazanmış durumdadır.