Arçelik 1955 yılında Lütfi Doruk ve Vehbi Koç tarafından Sütlüce’de kurulmuştur. Türkiye merkezli bir beyaz eşya ve teknoloji şirketidir. Genel merkezleri İstanbul’da bulunan şirketin birçok yan kuruluşu bulunmaktadır. Arçelik Türkiye dahil olmak üzere 7 ülkede 18 üretim tesisi olan ve dünya genelinde 30.000 çalışana da istihdam sağlamaktadır. 11 farklı markada ürünü bulunan Arçelik 130’dan fazla ülkede ürün sunup hizmet vermektedir. Dayanıklı tüketim sektörünün lider markası olan Arçelik teknolojik üstünlüğe hakim ve geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Arçelik’ten tam destek hattı olan 0544 444 0 888 numaralı telefon aracılığı ile whatsapp üzerinden istediğiniz hizmeti 7/24 alma şansı sunarken aynı zamanda 444 0 888 numaralı telefon ile iletişime geçebilir tüm soru ve görüşlerinizi müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz. Müşteri hizmetleri sorunlarınıza ve şikayetlerinize akılcı ve yaratıcı çözümler üreterek müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Arçelik Sahip Olunan Teknolojiler

Arçelik markası sahip olduğu teknolojiler ile ön plana çıkmış bir markadır. Türkiye ve dünya çapında lider bir marka haline gelen Arçelik HDR teknolojisi ile görüntü kalitesini en üst seviyeye çıkarmıştır. HDR teknolojisi daha net ve kontrastlı görüntü sunması ile lcd ve led panel teknolojilerini geride bırakmıştır. Bir diğer teknoloji harikası olan 4K çözünürlük özelliği ile en net ve detaylı görüntüler elde edilmekte ve izleyiciler keyifle teknolojinin tadını çıkarmaktadır. Sahip olduğu teknolojiler ile sektöründe üstünlük sağlayan Arçelik hareket iyileştirme teknolojisi ile de görüntülerde pürüzsüz bir akıcılık sağlamaktadır. Teknolojilerinden micro dimming karanlık görüntülere ışık tutarak diğer teknoloji ürünlerinde çığır açmış ve karanlıktaki detayları göstererek rakip firmalar arasında liderlik seviyesine yükselmiştir.

Arçelik Sponsorluk Ve Yatırımcı İlişkileri

Türkiye’nin lideri olan Arçelik firması Türkiye futbol federasyonu milli takımlar ana sponsorluğunu üstlenerek kırmızı beyaz renkleri ve milli değerleriyle iki köklü kurumla iş birliği yaparak sponsor sözleşmesi imzalamıştır. Aynı zamanda erkek milli takımı ve kadın milli takımını desteklemesi de gündemdedir. Yatırımcı ilişkilerinde de istikrarlı bir yol izleyerek sitelerinde güncel takvim yayınlayarak yatırımcı ilişkilerini sürekli güncel tutmaktadır.

Arçelik Müşteri Memnuniyeti

Arçelik geçmişten günümüze gelirken müşterilerin hayatını kolaylaştıran ürünler üretmek için çalışmaktadır. Liderliğinde ürün kalitesi, etkin satış ve satış sonrası hizmet politikasını belirleyerek büyümüş ve büyümeye devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini ilke olarak edinen firma politikaları arasında da bu ilkeye yer vermektedir.

Arçelik Müşteri Hizmetleri Ve Çağrı Merkezi

Müşterilerine kaliteli hizmet vermek adına internet sitelerinde yer alan bilgi destek merkezi ile ürünler hakkında bilgi edinmek için sorular yöneltebilir ve hızlı cevaplar uzmanlar tarafından verilmektedir. Ayrıca müşteri hizmetlerine whatsapp üzerinden tam destek hattı olan 0544 444 0 888 numaralı telefondan ulaşıp uzmanlara soru ve görüşlerinizi iletme imkanı sunmaktadır.