Tayvan merkezli olan şirket 1989 yılında bilgisayar ve donanım üreticisi olarak kurulmuştur. Geniş bir üretim ağına sahip olan şirket son dönemlerde üretmiş olduğu diz üstü bilgisayarlar ile çok tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Çok uluslu bir şirket olma özelliği ile üretmiş olduğu dünyanın en iyi ana kartları ve bilgisayarları ile tanınmaktadır. Güçlü bir iletişim ağına sahip olan ASUS firması internet siteleri aracılığıyla müşterilerinin taleplerini karşılarken aynı zamanda çağrı merkezleri numarası olan 0850 522 27 87 numaralı telefon ile iletişim sağlayabilirler. Müşteri hizmetleri hafta için 08:00-18:00 saatleri arası hizmet vermekte ve soru, görüş, önerilerinizi çözümlemektedir.

ASUS Erdemleri

ASUS firması 5 erdem üzerine kurulmuş olup hiç çizgilerini bozmadan hatta kendilerini geliştirerek günümüze kadar gelmişlerdir. Erdem olarak tevazu, dürüstlük, çalışkanlık, çeviklik ve cesaret ilkelerini benimseyerek müşteri memnuniyetine odaklı olarak çalışmalarını sürdürmektedirler.

Green ASUS

ASUS firması çevre dostu politikasından ödün vermeden iyi bir dünya yaratma hedefinde ilerlemekte ve müşterilerine 3C ürünlerle hizmet vermektedir. Çevre bilincinin adını da green asus olarak tanıtmışlardır. Tüketici ve çevreye yardımları fazlaca dokunan green asus projesi ile bilgisayar sektöründe en çevre dostu firma olarak tanınmıştır. Çevre dostu ile ilgili bilgilerle green asus hakkında bilgi almak, yapılan hizmetleri görmek için https://green.asus.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Asus Müşteri Temsilcisi

Çağrı merkezi olan 0850 522 27 87 numaralı telefonu aramadan önce mutlaka sorulacak sorulara hazırlıklı olmak adına bazı bilgiler gereklidir. Model adı, ürün seri numarası ve ürün çağrı merkezi müşteri temsilcisi ile görüşmeye başlamadan önce bilinmesi ve yanınızda bulunması gerekenlerdir.

Yetkili servise göndermeden ve müşteri hizmetlerine arıza kaydı açılmasından önce bilinmesi gerekenler ve hazır olması gerekenler ise fatura, model adı, seri numarası, detaylı arıza ile ilgili bilgi ve arızalı olan ürün mutlaka yanınızda olmalı ve yetkili servis geldiğinde yetkiliye teslim edilmelidir. Yedekleme işlemini yetkili servis gelmeden sağlamak faydalı olacaktır. Özellikle notebook, PC ve telefon cihazlarında yedekleme yapılmış olması gereklidir.