Biletix firması, Live Nation Entertainment çatısı altında Kuzey Amerika, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere birçok farklı ülkede faaliyet gösteren dünyanın lider biletleme firması Ticketmaster Ailesi’nin bir üyesi olarak Türkiye’de faaliyete geçmiştir. 2000 yılından beri Türkiye’de bulunan Biletix, eğlence ve sanat tutkunlarını etkinliklerle buluştururken “Türkiye’nin eğlenceye giriş noktası” mottosunu benimsemiştir.  Biletix’in uluslararası bir şirkette bağlı olması organizasyonların dünya çapında sağlanmasına olanak sunmaktadır. Live Nation Entertainment, canlı etkinlik ve e-ticaret konularında önde gelen firmalardan biridir. Etkinlik organizasyonu, e-ticaret, sanatçı yönetimi ve pazarlama çözümlerini de içeren her biri kendi alanında lider dört şirketten oluşmaktadır.

Biletix Müşteri Temsilcisi

Biletix yılda ortalama 3,5 milyon adet bilet satışı gerçekleştirmektedir. Tüm bu organizasyonları yaparken müşteri hizmetleri, çağrı merkezleri ve Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan 30’a yakın perakende satış noktasıyla ekip çalışmasını ortaya koymaktadır. 0850 755 55 55 numaralı çağrı merkezi numarası ile bilet satışı hakkında bilgilere sahip olabilir, bilet işlemlerinizi sorgulatabilir, iptal olan veya ertelenen etkinlikler için iade taleplerinizi bildirebilirsiniz. Çağrı merkezinin çalışma saatleri haftanın her günü 10:00 – 19:00 arasındadır.  Tüm bu işlemleri 0850 755 55 55 numaralı çağrı hizmetinin dışında www.biletix.com internet sitesi üzerinden de gerçekleştirebilir veya sizlere en yakın Biletix satış noktasına gidebilirsiniz.

Biletix Vizyonu

Biletix, Türkiye’de faaliyete geçtiği ilk günden itibaren eğlence severlere sadece bilet satmanın ötesine geçerek, müşterilerine yeni deneyimler ve yeni eğlenceler yaşatan bir platforma dönüşmeyi hedeflemiş ve bunu başarmıştır. Sektöre birçok yatırım yapan uluslararası firma, Türkiye’de teknolojik yatırımları ve know-how’ıyla sektörün gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. Yılda ortalama 600’ün üzerinde etkinlik organizatörü tarafından düzenlenen 13.000’den fazla etkinlik için toplam değeri 80 milyon USD’nin üzerinde bilet satışı gerçekleştirilmektedir. Teknolojik yatırımların dışında sosyal sorumluluk projeleri için de büyük ödenek ayıran Biletix, 4 Şubat Dünya Kanser Günü’ne özel tasarlanmış “Kararlıyım ve Yapacağım” mesajı veren Biletix hediye paketlerini satışan sunarak Şubat ve Mart boyunca satılan paketlerden elde edilen gelirlerin tümünü Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği’ne bağışlamıştır.