BUDO’nun açılımı Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi’dir. Güzergah olarak Bursa-İstanbul arasındaki deniz seferlerini düzenlemek amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuş ve günümüzde belediyenin çatısı altında hizmetlerini devam ettirmektedir. 2013 yılından itibaren bu güzergahta seferlere başlayan kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan İDO ile aynı görevi görmektedir. BUDO müşteri hizmetleri ise deniz seferleri hakkında bilgi edinmek veya deniz seferleri öncesi ve sofrasında yaşanan problemlere çözüm bulmak amacıyla hizmet vermektedir.

BUDO Müşteri Temsilcisi

BUDO müşteri hizmetleri 0850 850 99 16 iletişim numarasından hizmet vermektedir. Bu iletişim numarasını kullanarak seferler hakkında bilgi edinebilir veya sefer sırasında yaşadığınız problemler için şikayet bildiriminde bulunabilirsiniz.

Budo müşteri hizmetlerine ulaşarak sefer iptalleri, sefer saatleri, fiyatlar, iade koşulları, bilet satış noktaları gibi birçok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hizmetlerin memnuniyet sağlanması ve mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için hizmetin sağlandığı süreç boyunca yaşayabileceğiniz tüm olumsuz durumlar için bildirimde bulanabilirsiniz.

BUDO müşteri hizmetleri memnuniyetinin tam anlamıyla sağlanması ve olası sorunların daha hızlı çözümlenmesi için yaşanan problemlerin video kaydını yapabilir ve 0541 916 16 16 numaralı BUDO video ihbar hattına gönderebilirsiniz. Video ile kanıtlanan olaylar daha kısa sürede çözüme kavuşturulur ve mağduriyetiniz en hızlı şekilde çözümlenebilir.

BUDO Seferleri

BUDO seferleri aşağıdaki listede belirttiği şekilde hizmetlerini sürdürmektedir.

  • Armutlu (İhlas) – İstanbul (Eminönü & Sirkeci)
  • İstanbul (Eminönü & Sirkeci) – Armutlu (İhlas)
  • Armutlu (İhlas) – Bursa (Mudanya)
  • Bursa (Mudanya) – Armutlu (İhlas)
  • Bursa (Mudanya) – İstanbul (Eminönü & Sirkeci)
  • İstanbul (Eminönü & Sirkeci) – Bursa (Mudanya)

BUDO Biletleri İptal ve İade İşlemleri

BUDO biletlerinizi iptal etmek için işlemlerinizi sefer saatinden en az 1 saat önce gerçekleştirmelisiniz. Sefer saatine 1 saatten az kalan biletlerin iptal işlemlerini gerçekleştirilmez. Promosyon ve kampanya işlemlerini kullanarak sahip olduğunuz BUDO biletleri üzerinde iptal iade veya değişiklik işlemleri yapılamaz. BUDO seferleri sırasında 6 yaş altındaki çocuklar ücretsiz seferden yararlanabilirken 6 yaş ve üzeri kişiler ayrı koltuklarda seyahat etme zorunluğundadır.

Bilet iptal iade işlemleri sırasında para kesintisi uygulanmaktadır. BUDO seferinin saatine 12 saatin üzerinde bir süre var ise bilet ücretinin yüzde 15’i, BUDO seferinin saatine 12 ile 1 saat arasında süre var ise bilet ücretinin yüzde 35’i kesinti yapılarak kişilere iade işlemi gerçekleştirilmektedir.