Carrefour, gıda ürünlerinden temel ihtiyaç malzemelerine kadar birçok kategoriye ait ürünler bulunduran süpermarket zinciridir. Sabancı Holding ve Carrefour’un 1991 yılında ortaklığa girişmesiyle birlikte Türkiye’deki ilk şubeleri 1993 yılında CarrefourSA olarak açılmıştır. Bu ortaklık sonucu mağaza zincirlerinin oluşması Türkiye piyasası için önemli bir nokta haline gelmiştir. 1993 yılında açılan süpermarket, Türkiye’nin ilk süpermarketidir. Carrefour müşteri hizmetleri, Türkiye’de yüzlerce mağazası bulunan market zincirinin mağaza ve ürün bilgileri hakkında bilgilendirici hizmet verirken satış sonrasında müşterilerine destek hizmetini sunmaktadır.

Carrefour Müşteri Temsilcisi

Carrefour müşteri hizmetleri 444 1 000 numaralı iletişim kanalından hizmet vererek müşterilerine bilgilendirici ve destek hizmetlerini sunmaktadır. Carrefour müşteri temsilcisi ile yapacağınız canlı görüşmelerle sizlere en yakın Carrefour mağazalarını öğrenebilir, ürünlerin stok, fiyat ve diğer bilgilerini sorgulatarak alışverişleriniz için detaylara sahip olabilirsiniz. Carrefour süpermarket zincirinin Türkiye genelinde yüzlerce mağazası ve internet sitesi üzerinden satışı bulunmaktadır. Alışveriş yapan her müşteri ürünleri ve alışveriş ortamını değerlendirme hakkına sahip olduğu için Carrefour müşteri hizmetleri soru, öneri ve şikayet başlıkları adı altında bildirim almaktadır.

İnternet sitesi üzerinden alışveriş yapan müşteriler, Carrefour müşteri hizmetleri aracılığıyla siparişlerini sorgulatabilir, siparişlerini iptal edebilir, ürün çıkartabilir veya ürün ekleyebilir, iade ve değişim işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu konularda yer alan prosedürlerin takip edilmesi durumunda müşteri memnuniyetinin sağlanması için destek verilmektedir.

Carrefour İade ve Değişim İşlemleri

Carrefour market zincirlerinden satın aldığınız ürünlerin iade ve değişim işlemleri için belirtilen prosedürler uygulanmaktadır. Bu durum market ve internet satışlarına göre değişkenlik göstermektedir. Marketlerden satın alınan ürünler için;

  • Kullanılmamış, ambalajı açılmamış, orijinalliği bozulmamış, faturalı ürünlerin iadesi satın alma işleminden itibaren ilk 30 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir. Satın alınan ürünlerin kategorilerine göre bu süreç değişkenlik gösterebilmektedir.

Carrefour internet sitesi üzerinden alınan ürünler için;

  • Ürünler elinize ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iade etme hakkı sizlere sunulmaktadır. Ürünlerin müşterilere ulaştırılması kargo yolu ile gerçekleştirildiyse, iade etme süreci de kargo yoluyla belirtilen adrese gönderilmelidir. Mağazalardan iade işlemi gerçekleştirilmez.

Bu süreçte yaşanabilecek olumlu veya olumsuz tüm durumları değerlendirmek, bildirmek veya çözümlemek için Carrefour müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.