D&R, 1996 yılında Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı olarak kurulmuş olan bir Türk şirketidir. Kasım 1996’da Doğan Holding AŞ. Ve Raks grubu ortaklığıyla kurulmuş olan D&R, bu iki şirketin baş harflerini isim olarak kabul etmiş ve ismi D&R olmuştur.

Genel Müdürlüğü Mecidiyeköy/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Ülkemizin kaliteli markalarından biri olan D&R, faaliyetlerini sürekli geliştirerek devam ettirmektedir.

D&R İletişim Kanalları

D&R şirketinin genel müdürlüğüne  0 (212) 997 00 00 telefon numarası aracılığıyla ulaşılabilmektedir. Şirketin ulaşılabilir bir fax numarası da vardır.  0 (212) 997 01 91 – 93 – 94 nolu numaralardan şirketle iletişim kurulabilmektedir. turkuvazmuzikkitap@hs02.kep.tr e mail adresini sunan    D&R’ın yeni deposu ise Çayırova/Kocaeli adresinde konumlandırılmıştır. D&R İnsan Kaynakları numarası ise 0 (212) 997 00 00’dır.

D&R Mağazalar Zinciri

D&R’ın ilk mağazası 1997 yılı Mayıs ayında İstanbul’un Erenköy ilçesinde açılmıştır. 2019 yılı Nisan ayında ise mağaza sayısı Türkiye genelinde 50 il için 205’e ulaşmıştır. D&R tüm bireyler için yararlı bir içerik sunmakta olup bir keşif dünyası hizmeti vermektedir. D&R’da müzikten kitaba, elektronik ürünlerden filmlere, hobi dünyasından oyunlara kadar ürünler yer almaktadır. 0 (850) 266 37 37 çağrı merkezi üzerinden de müşterileriyle iletişim kurmaktadır.

D&R Markası

D&R, ülkemizde alışveriş dünyasında farklı bakış açısına sahip  bir mağazadır. Kültürel konulara verdiği değeri ürünlerine yansıtmaktadır. Hediyelik eşyalar, kırtasiye ürünleri gibi ürün skalası  geniş bir yelpazeye sahiptir. Eğlence ürünleriyle de müşterilerini buluşturan D&R, okuma eğilimi taşıyan ve dinlemeyi seven herkese hitap etmektedir. Toplumumuzda bu olguların yaygınlaşması için de çalışmalar yapan marka, her geçen gün mağazalarının sayısını artırıyor. D&R, www.dr.com.tr aracılığıyla da faaliyet ve çalışmalarını tanıtıyor.

D&R’ın Kültürel Hayata Katkıları

D&R, Nisan 2018 tarihinde Turkuvaz Medya Grubu’na 440 milyon liraya satılmıştır. Kültürel anlamda sunmuş olduğu yeniliklerle müşterilerinin beklenti ve isteklerine uygun olan ürün ve markaları müşterilerine ulaştırmaktadır.