ePttAvm, PTT kurumu tarafından hayata geçirilmiş ve Türkiye’deki ilk 3 boyutlu sanal alışveriş merkezi olma özelliği kazanmıştır. ePttAVM.com, Binali Yıldırım katıldığı özel bir lansman sonrasında 17 Mayıs 2012 tarihinde İzmir’de açılmıştır. E-ticaret sektörüne giren  PTT, ePttAVM.com ile büyük bir yelpazede ürün satış sistemi sunuyor. 444 17 88 nolu çağrı merkezi üzerinden müşterileri görüş ve önerilerine cevap sunuyor.

ePttAvm’de Neler Var?

ePTTAvm.com linki üzerinden de ulaşılabilen e mağaza sahibinden.com ve gittigidiyor.com’a benzerliğiyle dikkat çekiyor. Ancak alışveriş sitesinim devlet güvencesi sunması internet kullanıcılarının e mağazayı tercih etmesini sağlıyor.  E mağaza firmalarının teslimat konusunda müşteriyi tedirgin eden yapısı ePTTAVM.com adresinde bulunmuyor. Bunun sebebini ise Türkiye’de bulunan 4059 adet Ptt şubesinden faydalanabilmesi sağlıyor. Bu şubeler sayesinde sitede satışa sunulan ürünler çok kısa bir zaman diliminde müşterilere ulaştırılabiliyor. E alışveriş mağazasına ePTTAvm.com linki üzerinden ulaşılabiliyor.

Ptt Avm Kültürünü Yaşatıyor?

Müşteri ilişkileri, sunumu ve kaliteli yapısıyla alışılagelmiş olan AVM kültürünü,  internet üzerine taşıyan ePTTAVM.com’da Sony, Kiğılı, Teknosa, Goldaş gibi toplamda 51 ünlü markaya yer veriliyor. Bu markalar, ePttAvm.com’da kendi stil, tasarım, ürün skalasını ve ürünlerinin her türlü özelliğini hayata geçirebiliyor. Kurulduğu ilk yıl olan 2012’de e mağazada bir takım teknik aksaklıklar yaşansa da günümüzde bu aksaklıkların giderildiği görülmektedir.

ePttAvm’de Neler Satılıyor?

E mağaza sistemine tarz bir bakış açısı katan sitenin ürün teslimindeki kalitesi de büyük beğeni topluyor. Elektronik, kozmetik, anne, bebek, otomotiv, outdoor, sağlık, moda, hobi ürünleri, spor, pet shop ve onlarca kategoride ürünler sitede satışa sunuluyor. Aynı zamanda trafik hasar sorgulama, Hgs ödeme, Hgs yükle, Trafik Cezası ödeme, Motorlu Taşıtlar vergisi sorgulama gibi hizmetlere de ePttAvm.com linkinden ulaşılabiliyor. Ayrıca site, e-ticaret alanında faaliyet sunmak ve internette mağaza açmak isteyen firma ya da kuruluşlara da mağaza açma hizmeti sunuyor. Fırsat ürünleri, güncel ürünler ve indirimli ürünlerin ayrıntılı olarak açıklanması da ePttAvm.com adresinin diğer özellikleri arasında bulunuyor.