Gratis, 2009 yılında kurularak kişisel bakım sektöründe hizmet veren market zinciridir. Türkiye’de 79 ilde 600’ü aşkın mağazasıyla kişisel bakım, saç bakım, cilt bakım ve kozmetik alanında birçok farklı markayı ve binlerce ürünü müşterileri ile buluşturmaktadır. “Güzel Bak Kendine” sloganı benimsenmiş ve kişisel bakım ürünlerine herkesin rahatlıkla ulaşabilmesi amacıyla Türkiye genelinde yaygın bir şekilde mağaza şubeleri açılmıştır. Gratis müşteri hizmetleri, tüketicilerin mağaza ve internet sitesi üzerinden satın aldıkları ürünler için tanıtıcı ve destek hizmetlerini sürdürmektedir.

Gratis Müşteri Temsilcisi

Gratis müşteri hizmetleri 0850 210 69 00 numaralı iletişim kanalından haftanın her günü hizmet vermektedir. Gratis müşteri temsilcisi ile 10:00 – 22:00 saatleri aralığında canlı olarak görüşme gerçekleştirebilir ve Türkiye üzerindeki mağazalar ve satılan ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Satın aldığınız ürünler ve karşılaştığınız hizmetleri değerlendirmek için Gratis müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir, taleplerinizi soru, öneri ve şikayet olarak bildirdikten sonra sonuçlanıncaya kadar takibini sürdürebilirsiniz. Bildirimlerinizi yazılı ve görsel bir şekilde desteklemek için info@gratis.com mail adresini kullanabilirsiniz.

Mağazalardan veya internet sitesi üzerinden satın aldığınız ürünler hakkında yapacağınız işlemler için gerekli yönlendirmeleri Gratis müşteri hizmetleri aracılığıyla öğrenebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden satın alınan ürünlerin sipariş takibi, sipariş detayı, ürün iptali, kargo takibi, iade ve değişim işlemlerini kısa sürede gerçekleştirebilmeniz için hizmet verilmektedir.

Gratis İade ve Değişim İşlemleri

Gratis mağazalarından satın aldığınız ürünleri, ürün sizlere ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iade etme hakkına sahip olursunuz. İade talepleriniz kolay iade kapsamında değerlendirilecek ve sizlerden herhangi bir neden aranmayacaktır. Satın alma işlemlerini Gratis Kart ile gerçekleştiren tüketicilere tanınan haklar ile iade etme süresi 60 gün olarak belirlenmiştir.

İade etmek istediğiniz ürünlerin kullanılmamış, hasar görmemiş ve orijinal ambalajının bozulmamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde ürün iade sürecinden geçemeyecek ve işleminiz gerçekleştirilmeyecektir. İade işlemleri için Gratis merkezine ulaşan ürünler 48 saat içinde değerlendirmeye alınmakta ve onay işlemi sağlanırsa 1 hafta içerisinde süreç tamamlanmaktadır. Anlaşmalı kargo firmaları ile iade sürecini başlatır iseniz kargo ücreti Gratis firması tarafından karşılanmaktadır. İade ve değişim sürecinde yaşadığınız problemlerin çözümü için Gratis müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.