İsveç merkezli olan H&M, hazır giyim markası olarak 1947 yılında Erling Persson tarafından kurulmuş olup bugün insanların en beğendiği on marka içerisinde yerine almış bulunmakta. Uygun fiyatlı şık giysileriyle tüketicilerin dikkati çekmeyi hedeflemiş ve bunu da başarmıştır. Trendleri yakından takip ederek uyum sağlayan ve uygun bir fiyat politikası benimseyen H&M, tüm yaş grupları için giysi ve aksesuar sunarken ev ürünleri alanında da ürünler ortaya çıkarmaktadır. 1998 yılında internet mağazasını açarak sektörü takip ettiğini ve öncülük ettiğini gösteren H&M, internetin ortaya çıktığı ilk dönemlerde maksimum istifa eden markalardan biri olmuştur. Yaptığı ürün çalışmalarıyla dünyanın en ünlü moda dergilerinde boy göstermeye başlamıştır.

H&M Müşteri Temsilcisi

Sınırlı sayıda tasarım yelpazesi oluşturarak ekonomik fiyat dengesini yakalayıp son derece şık ve albenisi yüksek ürünler ortaya çıkararak satmayı başardı. Bu da genel tüketici kitlesine, tasarım ürünü gömlek, pantolon, etek giymek için para saçmak gerekmediğini göstermiş oldu. H&M müşteri hizmetlerine 0850 39 02 900 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz. Çalışma saatleri hafta içi her gün 09:00 – 21: 00, hafta sonu ise 09: 00 – 17: 00 olarak belirlenmiş durumda. Ürün teslimatları, ödemeler ve iadeler konusundaki tüm soru ve sorunlarınız hakkında cevaplarınızı bu iletişim numarasından öğrenebilirsiniz. Site içerisinde yer alan “Mesaj” bölümüne mesajınızı bırakarak H&M müşteri hizmetlerinin size dönüş sağlamasını bekleyebilirsiniz. Benimsedikleri politikaları gereği 24 saat içinde sorularınızı cevaplamaya çalışmaktadırlar. Çalışanlarının, toplumun ve tüketicilerin yararını gözeten çalışmalarıyla sizlerin görüşlerini önemsedikleri görülmektedir.

H&M Vizyonu

H&M, piyasaya çıktığı ilk günden itibaren tasarladığı ürünlerle herkesin ulaşabileceği, fiyat ve performans açısından tercih edilebilir şık ürünler ortaya çıkarmakta. Şirketin ilerlemesi ve gelişmesi için, görüşleri önemsemekte ve müşteri memnuniyetini dikkate almaktadır. Sivil toplum çalışmaları yaparak dünyanın daha yaşanılır hale gelmesi için de vurgular yapmaktadır. H&M, Canopy adındaki sivil toplum örgütü ile iş birliği yaparak üretim sürecinin dünyadaki tehlike altında yer alan ormanlara zarar vermemesine dikkat çekiyor. Çocukların nitelikli eğitim alması, kadınların güçlenmesi ve eşit haklara sahip olması, yoksul bölgelere içme suyu sağlanması, dünya genelindeki çalışmaların çevre dostu olarak yürütülmesi gibi birçok sosyal sorumluluk projesinin içerisinde de yer almaktadır.