Ikea 1943 yılında, Ingvar Kamprad, tarafından kurulmuş olan bir mobilya mağazasıyken, 2005 yılında ise 20’den fazla mağazayı hizmete açmıştır. 2016 yılı Aralık ayından itibaren ise  48 ülkede 392 mağazası ile müşterilerine hizmet sunmaya devam etmektedir. İkea’nın çoğu mağazası Avrupa’da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Avustralya ile Kanada’da mağazaları vardır. Son yıllarda internet üzerinden de alışveriş hizmeti sunan Ikea, müşterilerine çağrı merkezi üzerinden hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her gün 09:00 – 22:00 saatleri arasında 444 4 532 nolu telefon numarasından hizmet veriyor. İkea’nın elektronik posta adresi ikea.com.tr olurken, firmanın sitesi üzerinde bize ulaşın formu yer alıyor. Bilgi edinmek isteyen kişiler bu link üzerinden de kolay bir şekilde firmaya ulaşabiliyor.

İkea’da Neler Satılıyor?

Büyük bir alışveriş merkezi olan İkea’da ev, iş yeri, büro, mağaza gibi tüm alanların ihtiyaçları olan eşya ve araç gereçler bulunuyor. Ancak bu ihtiyaçlar sınırlı bir grubu oluşturmuyor. Bir ev için gerekli olan tüm ihtiyaçlar, yenilikçi ürünler farklı bir konseptle sunuluyor. Yalnızca ev dekorasyon objeleri değil, o objeleri oluşturan parçalar da İkea’da satışa sunuluyor.

İkea’da Fiyatlar Yüksek Mi?

İkea, ürün skalasında yüzbinlerce farklı ürüne yer veriyor. Ürünlerinde birçok kişinin bütçesine uygun, yeni tasarım ve çeşitlilik hakim olan modeller sergileniyor. Bir ev için gerekli olan tüm aksesuar ve eşyalar İkea’da satışa sunuluyor. İkea’nın en önemli özelliğini ise farklı ve yenilikçi fikirler sunması oluşturuyor. Bu varyasyon, kişilerin fiyat bakımından da kendi bütçelerine uygun olan ürünleri seçmelerini sağlıyor.

İkea’da Satılan Ürünler Kaliteli Mi?

İkea’da satışa sunulan ürünlerin piyasada benzeri bulunan ürünlerle kıyaslaması yapıldığında son derece kaliteli olduğu görülüyor. Ürünlerden bir kısmının garantili oluşu da gözlerden kaçmıyor. Kişiler aramış olduğu tüm ürünleri aynı mağazada bulma rahatlığını da İkea’da yaşayabiliyor. Kaliteli ürün sunumuyla beğeni toplayan  İkea, gönül rahatlığıyla alışveriş yapmayı sağlıyor.

İkea’dan Neler Alınıyor?

İkea’dan ev dekorasyon ürünleri grubuna giren, yastık, yorgan, yatak örtüsü, sehpa, halı, cam eşyalar, mobilya ürünleri, çiçek, saksı, toprak, iş kolaylaştırıcı materyaller ve ev için gerekli olan tüm eşya, obje ve ürünler satın alınabiliyor.