İnstagram, 2010 yılında kullanıcıların hizmetine sunulan, genel hatları itibariyle fotoğraf, video ve içerik sunumu olanağı sağlayan bir sosyal medya platformudur. 2010 yılında İOS, 2012 yılında ise Android cihazlar tarafından kullanılmaya başlanmış ve günümüzde yaklaşık 1 milyar kullanıcıya ulaşmıştır. İnstagram müşteri hizmetleri, tüm kullanıcıların yaşadığı mağduriyetleri önlemek ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkarmak amacıyla çalışmaktadır.

İnstagram Destek Hattı

İnstagram müşteri hizmetlerine ulaşmak için herhangi bir iletişim numarası bulunmamaktadır. Ancak “İnstagram Destek” ile iletişime geçerek sorunlarınıza çözüm bulmanız, taleplerinizi ve şikayetlerinizi dile getirmeniz mümkün. İnstagram müşteri hizmetleri genellikle çalınan hesap, kapatılan hesap, taklit edilen hesap, etik kurallara uymayan hesap gibi şikayetlere karşı çözüm üretmekte ve kullanıcı memnuniyetini sağlamaktadır.

İnstagram müşteri hizmetlerine yani İnstagram destek ekibine ulaşmak için aşağıdaki yolu uygulayabilirsiniz.

  1. İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ alt köşede yer alan “kişi profil” simgesine tıklayın.
  2. Karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesinde menü simgesi olan “üç çizgiye” tıklayın.
  3. Bu ekranda karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Buradan “Ayarlar” sekmesini seçin.
  4. Daha sonra “Yardım” seçeneğine tıklayın ve şikayetinizin ilgi alanına göre seçiminizi yaparak taleplerinizi, şikayetlerinizi ve önerilerinizi İnstagram müşteri hizmetlerine bildirin.

Bu işlemleri yaparak yaşadığınız sorunun çözümü için İnstagram müşteri hizmetlerine bildirim yapmış olacaksınız. Destek ekibi gerekli incelemeleri yaparak sorunun çözümünü sağlayarak sizlere dönüş sağlayacaktır.

İnstagram Nedir?

İnstagram kişilerin ücretsiz bir şekilde kullanabildikleri ve bu platform sayesinde video ve fotoğraflarını paylaşabildikleri sosyal medya aracıdır. Mike Krieger ve Kevin Systrom adlı iki yatırımcının 2010 yılında kullanıcıların hizmetine sunduğu bu platform, 2012 senesinde Facebook tarafından satın alınarak çalışmalarına Facebook çatısı altında devam etti. Uygulamanın yükseliş göstereceği öngören Facebook, bu uygulamayı satın alarak doğru bir yatırım kararı aldığını göstermiştir. Günümüzde bir milyarı aşkın kullanıcıya ulaşarak neredeyse herkesin kullandığı bir uygulama haline gelmiştir.

Kişiler bu sosyal medya platformu sayesinde ücretsiz bir şekilde kişi profillerini oluşturup video, fotoğraf ve canlı yayın paylaşımlarında bulunabiliyor ve dilerlerse mağazaları için kurumsal üyelik oluşturabiliyorlar. İnstagram müşteri hizmetleri bir milyara aşkın kullanıcıların sorunlarına çözüm olmak ve memnuniyetlerini sağlamak için çözüm odaklı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.