İSKİ’nin açılımı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’dir. İstanbul ilinin içme suyu ve atık su toplama hizmetlerini gerçekleştirerek İstanbul halkına hizmet sunan İSKİ, bu işlemi gerçekleştirmek amacıyla 1981 yılında kurulmuş daha sonra 1984 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi çatısı altında görevini devam ettirmiştir. İSKİ müşteri hizmetleri, İstanbul halkına sunulan hizmetin devamlılığını sağlamak ve sorunlara çözüm bulmak amacıyla hizmet vermektedir.

İSKİ Müşteri Temsilcisi

İSKİ müşteri hizmetleri ALO 185 iletişim kanalından hizmet vermektedir. İSKİ müşteri hizmetlerine 7 gün 24 saat ulaşabilir ve sorun, öneri, şikayetleriniz için bildirim yapabilirsiniz. İnsan ihtiyacı için hayati öneme sahip olan su hakkında yaşadığınız tüm problemler ve sorunların çözüme kavuşturulması için çalışmalar sürdürülmektedir. İSKİ müşteri hizmetlerine İstanbul ilinin dışından iletişim kurmak için 0212 185 00 00 iletişim numarasını kullanabilirsiniz.
İSKİ müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek aşağıdaki işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • C. Kimlik No Güncelleme İşlemi
  • Su Kesintisi Hakkında Bilgi Edinme
  • Su Tarife Ücretleri Hakkında Bilgi Edinme
  • Su Faturası Sorgulama İşlemleri
  • Su Faturası Ödeme İşlemleri
  • İçme Suyu ve Atık Su Arıza/ Şikayet Bildirimleri

Yukarıda belirtilen işlemleri ve ihtiyaçlarınız için İSKİ müşteri hizmetleri ile 7 gün 24 saat iletişim kurabilir ve sorununuzun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Yaşadığınız problem ve arızalar için arıza kaydı oluşturabilirsiniz.
İSKİ ile yapacağınız işlemleri İSKİ müşteri hizmetlerinin dışında İSKİ şubelerinden de yapabilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin sağlanması ve halkın rahatlıkla iletişim kurabilmesi adına İstanbul Avrupa Yakası ve İstanbul Anadolu Yakası bölgelerinde her semtte fatura ödeme noktaları bulunmaktadır. İSKİ şubeleri aracılığıyla yukarıda belirttiğimiz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İSKİ Hizmetleri

İSKİ, İstanbul iline su temininde hizmet vermekte olan bir kurumdur. İSKİ’nin hizmetleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

  • İstanbul halkına içme suyu ulaştırmak
  • Bölgedeki atık suları toplamak ve daha sonra arıtarak uzaklaştırmak
  • Bölge içerisinde yer alan ve İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan su temin bölgelerini korumak
  • Bölge içerisinde yer alan dereleri kontrol ederek ıslah çalışmalarını yürütmek gibi temel çalışmalar yürütülmektedir.

İstanbul genelinde su hizmetinin sağlanması için birçok içme suyu arıtma tesisleri ve atık su arıtma tesisleri bulunmaktadır. Bu tesisler İSKİ kurumu sayesinde işlemlerine devam etmektedir. İSKİ müşteri hizmetleri, İstanbul halkının temel su ihtiyaçlarından yararlanabilmesi ve sorunların çözülmesi için hizmetlerini sürdürmektedir.