Türkiye iş kurumu kısa adıyla İŞKUR kişilerin istihdamı konusunda hizmet veren bir kuruluştur. İş yerleri için işçi bulmaya destek olmanın yanında işsiz kişilere de iş bulma konusunda yardımcı olur. İŞKUR yardımıyla pek çok insan istihdam edildiği gibi iş yerlerine de personel temini yapılmıştır. Ülkemizin en önemli sorunlarından biri de işsizlik problemidir. Bu nedenle kamu tüzel kişiliği bulunan İŞKUR işsizliğin azalması ve ekonominin düzelmesi noktasında ülkeye katkı sağlıyor. İŞKUR’un görevi sadece işçi bulma ve yerleştirme değildir. Aynı zamanda genel itibariyle istihdamın sağlanması ve bunun başarılı bir şekilde geliştirilmesi ile de ilgilenir. İşsizlik sonunu yaşayan kişilerin ilk başvuracakları kurumdur.

İŞKUR Görev Ve Yetkileri

Türkiye iş kurumunun genel amacı ülke içerisinde işsizlik sorunlarını çözümlemek ve işçi bulmaya yönelik çalışmalar yapmaktır. Yaşanan işsizlik oranlarının düşmesi ve buna uygun tedbirleri almak için uğraşır. Ayrıca işsiz kalan kişilerin işsizlik sigortalarını ve maaşlarını da ödeme hizmetlerini yürütür. Sunduğu istihdam hizmetleri ile iş gücü piyasasına katkı sağladığı gibi istihdamı geliştirip yaygınlaştırmak için önemli çalışmalar yapar. İnsanların temel becerilere sahip olması konusunda meslek edinme kursları düzenler ve buradaki insanların kazandığı tecrübelerle bazı alanlarda istihdamını sağlar. İşini kaybeden kişilerin iş buluncaya kadar geçimini sağlaması için işsizlik maaşı ve sigortası hizmeti sunar. Kişilere iş ve meslek danışmanlığı konusunda yardım eder. İşgücü piyasası hakkında bazı veriler elde eder ve bu verileri analizler şeklinde sunar.

İŞKUR Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

İŞKUR verdiği hizmetler ile geniş bir çalışma kapasitesine sahiptir. Bu nedenle yoğun bir şekilde insanların yöneldiği bu kurum müşteri hizmetleri aracılığıyla da sizlerin sorularını cevaplamaya ve ihtiyaçlarınıza gidermeye yardımcı oluyor. İŞKUR’un 444 75 87 nolu iletişim numarasını arayan bireylerin karşısına çıkacak olan operatör kişileri hangi ilde bulunuyorlarsa o ilin İŞKUR şubesine yönlendirme yaparak sorunlarını gidermeye çalışır. Buradan bağlanacağınız kişiler sizlerin merak ettiği ve öğrenmek istediğiniz tüm soruları yanıtlayarak işinizi kolaylaştıracaktır. Buralardan yapılan görüşmeler sırasında kişiler istek, görüş ve şikâyetlerinizi de bildirmeniz mümkündür.

İŞKUR Müşteri Hizmetlerini Neden Kullanmalıyız?

İŞKUR gün içerisinde yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren bir kurumdur. Kimi insanlar direk İŞKUR binasına giderken kimi insanlarda müşteri hizmetlerinden faydalanmak isterler.  Buradan verilen hizmetler ile insanlar anında kurumla iletişime geçerek sorularını ve görüşlerini yetkili kişiler ile paylaşırlar. 444 75 87 nolu müşteri hizmetleri numarasına anında bağlantı kurarak hızlı bir şekilde cevap alabilirsiniz. Bu numaradan İŞKUR’un tüm hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür. Bu numarayı insanlar diledikleri zaman arayabilirler. Ayrıca bu iletişim numarasından kişiler kendilerine en yakın İŞKUR adreslerini de öğrenebilirler.  İŞKUR ve sunduğu tüm hizmetler hakkında müşteri hizmetleri aracılığıyla bilgi sahibi olmak mümkündür.