Hazır giyim alanında faaliyet gösteren ve yaptığı tasarımlarla moda dünyası içinde globalleşen Koton, dünya markası haline gelmiştir. Ülkemizin birçok bölgesinde istihdam yaratarak iş imkanı sunmuş ve günümüzde yaklaşık 2000 çalışanı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Büyüme hızı her geçen gün artarak devam ederken ürün kataloğu da çeşitlenmektedir. Koton müşteri hizmetleri, koton markalı ürünlerin satışında ve hizmetinde yaşanan sıkıntılar karşısında sizlerin mağduriyetini önlemek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Koton Müşteri Temsilcisi

Koton müşteri hizmetleri 0850 208 71 71 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir. Koton müşteri hizmetlerine yazılı ve görsel şekilde başvuru yapmak için mim@koton.com mail adresini kullanabilirsiniz. Ayrıca www.koton.com adresinde iletişim formunu doldurarak firmanın size ulaşmasını da sağlayabilirsiniz.

Koton müşteri hizmetleri aracılığıyla soru, öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Firmanın gelişmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesi de ürünleri satarken ve sattıktan sonra müşterilerle ilgilenmeye devam edip müşteri memnuniyeti en üst seviyelere çıkartmasıdır. Koton müşteri hizmetleri, internet sitesi üzerinden yapılan alışverişlerin takibi, ürün iadesi, ürün değişimi gibi konularda sizlere bilgilendirme yaparken Koton mağazalarında aldığınız ürün ve hizmetlerden kaynaklı oluşabilecek mağduriyetleri de bildirmeniz için çalışmaktadır.

Koton Ürünleri

Koton markası kadın, erkek, genç, çocuk ve bebek kategorilerinde her yaşa uygun olarak üst giyim, alt giyim, dış giyim olmak üzere birçok ürün satışı yaparken aynı zamanda giyimin tamamlayıcı unsurları olan aksesuarları da sunmaktadır. Zamana ve ihtiyaçlara uyum sağlayarak müşterilerin isteklerine karşılık vermek amacıyla belirli dönemlerde yeni koleksiyonları bünyesine ekleyerek seçenekler yaratmaktadır. Koton müşteri hizmetleri tüm bu ürünler hakkında satış öncesi ve sonrası desteğini sunmaktadır.

Koton Tarihi


Bir Türk markası olan Koton, öğretmen ve subay olan çiftin sıfırdan başlayarak emekleriyle büyüttüğü kuruluştur. Küçük bir dükkanda ihracat fazlası malların satımıyla ticaret hayatına atılmış ve daha sonrasında asıl mesleklerinden istifa ederek kendilerini ticaret ve moda hayatına adamışlardır. Bu riskin alınmasındaki temel güvenceleri ise güvenleri ve azimleridir. 1995 yılından itibaren üretimlerine başlamış ve 1996 yılında Türkiye’de ilk Koton mağazası açılmıştır. Mağaza açılma sürecinde globalleşmenin hızlanması amacıyla yine 1996 senesinde Almanya/Münih şubesi de hizmete girmiştir.

Koton, şimdilerde 30 ülkede 500 mağazası ve binden fazla satış noktasıyla faaliyet gösteriyor. Mağazaların 193’ü yurt dışında, 307’si ise yurt içinde bulunuyor. Şu anda senelik cirosu 1 milyar Türk Lirası’nın üzerine çıkmış bulunmaktadır. Firma günümüzde hayallerine ve hedeflerine bir yenisini daha ekleyerek dünya markaları arasında ilk 500 arasına girmeyi hedeflemektedir.