Marks & Spencer, 1884 yılında İngiltere’de kurulan ev ürünleri, giyim ve lüks gıda satışını perakende şekilde gerçekleştiren şirkettir. Marks & Spencer ismini şirketin iki kurucusu olan Micheal Marks ve Thomas Spencer adlı iki ortağın soy isimlerinin birleşmesinden almaktadır. Şirketin mağaza zincirleri İngiltere’de yaygın olarak bulunmaktadır. Bu mağazalara ek olarak global ölçekte birçok ülkede mağazaları da faaliyetlerini sürdürmektedir. Marks & Spencer müşteri hizmetleri, Türkiye’de de faaliyet gösteren mağazalar ve ürünler hakkında bilgilendirme görevini üstlenmektedir.

Marks & Spencer Müşteri Temsilcisi

Marks & Spencer müşteri hizmetleri 0850 222 22 67 numaralı iletişim kanalından hizmet vererek müşterilere mağazalar ve ürünler hakkında detaylı bilgiler sunmaktadır. Bilgi sunma hizmetine ek olarak mağazalar ve ürünler hakkındaki görüşlerinizi bildirim haline getirerek şirket yetkililerine sunmanıza olanak sağlamaktadır. Görüşlerinizi ve taleplerinizi soru, öneri ve şikayet başlıkları adı altında bildirip daha sonrasında takip edebilmektesiniz.

Şirketin Türkiye genelinde birçok mağazası bulunmaktadır ve bunlara ek olarak internet sitesi üzerinden de satış gerçekleştirilmektedir. İnternet sitesi üzerinden satın aldığınız ürünlerin sipariş detayı, kargo takibi, sipariş iptali, ürün iptali, değişim ve iade işlemleri için belirtilen adımları takip edebilir ve yaşadığınız problemlerin çözümü için Marks & Spencer müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Marks & Spencer İade ve Değişim Koşulları

Marks & Spencer şirketine ait iade koşulları gereğince, satın aldığınız ürünlerin elinize ulaştığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade etme hakkı müşterilere sunulmaktadır. İade işlemlerini size en yakın mağazalardan veya internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerin iade onayı alabilmeleri için faturalı, kullanılmamış, yıpranmamış ve orijinalliğinin bozulmamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde süreç olumsuz sonuçlanacaktır.

İade işlemleri sırasında belirtilen kargo firması aracılığıyla gönderim sağlarsanız kargo ücreti Marks & Spencer şirketi tarafından karşılanmaktadır. Diğer kargo firmaları aracılığıyla gönderim sağladığınızda iade kabul edilmektedir ancak kargo ücreti sizlerin tarafına yansıtılmaktadır. İade, değişim ve yaşayabileceğiniz diğer olası problemlerin çözümü için Marks & Spencer müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir, taleplerinizi bildirebilirsiniz.