Media Markt, 1979 yılında Almanya’nın Münih kentinde kurularak müşterilerine tüm teknolojik cihazları aynı çatı altında sunmayı vaat eden bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır. Başta Almanya, İtalya, Avusturya, İsviçre, Macaristan, İspanya, Polonya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Portekiz, İsveç, Yunanistan ve Türkiye olmak üzere global ölçekte birçok ülkede satışını sürdürmektedir. Türkiye’deki faaliyetlerine 2007 yılında başlamıştır ve günümüzde 27’yi aşkın ilde Media Markt mağazası bulunmaktadır. Media Markt müşteri hizmetleri, Türkiye’de de çalışmalarını sürdüren şirketin mağaza ve ürünler hakkındaki bilgilendirici hizmetlerinin yanı sıra satış sonrası destek işlemlerini de gerçekleştirmektedir.

Media Markt Müşteri Temsilcisi

Media Markt müşteri hizmetleri 0850 222 1 500 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir. Media Mark müşteri temsilcisi ile canlı görüşme gerçekleştirerek sizlere en yakın mağazayı öğrenebilir, ürünler hakkında dilediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Türkiye genelinde faaliyet gösteren mağazalardan ve kullandığınız ürünler hakkındaki görüşlerinizi soru, öneri ve şikayet olarak bildirebilir, daha sonrasında bu süreci takip edebilirsiniz.

Şirket Türkiye’deki ürün satış faaliyetlerini 27’yi aşkın ilde 78 mağaza ile sürdürmektedir. Mağazalara ek olarak internet sitesi üzerinden de alışveriş yapabilmektesiniz. İnternet sitesi üzerinden satın aldığınız ürünlerin sipariş detayı, sipariş iptali, ürün iptali, kargo takibi, iade ve değişim gibi işlemleri belirtilen prosedürlerle gerçekleştirebilir ya da Media Markt müşteri hizmetleri aracılığıyla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Media Markt İade ve Değişim İşlemleri

Media Markt mağazalarından satın aldığınız ürünleri yine size en yakın mağazalardan iade edebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden satın alınan ürünlerin iadesi ise online işlemler ile gerçekleştirilmektedir. İade prosedüründe ifade edilen kurallara göre, ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iade etme hakkı müşterilere sunulmaktadır. Faturalı, kullanılmamış, orijinalliği bozulmamış ürünü iade etmek için iade formu doldurulmalı ve belirtilen kargo firmasına kod ile birlikte verilmelidir. Diğer kargo şirketleri tarafından da iade kabul edilmektedir ancak belirtilen kargo firması dışındaki gönderimlerinizde ücret sizlerin tarafına yansıtılmaktadır. Ürünler hakkında yaşayabileceğiniz problemlere ek olarak iade ve değişim gibi işlemlerde yardım almak için Media Markt müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.