Tarihi 1954 yılında dayanan Migros, 1975 yılından çoğunluk hisselerinin Koç Grubu tarafından satın alınması ile birlikte marketçilik anlayışı daha iyi yansıtmış ve tüm ülkedeki mağaza sayısı hızlı bir şekilde arttırmıştır. Modern bir perakendecilik anlayışını benimseyen Migros, çok geniş kullanım alanlarından oluşan mağazalarında, gıda ve ihtiyaç maddelerine ek olarak gıda dışı temel malzemeleri de satarak müşterilerine ulaştırmaya çalışmıştır. 60 yılı aşkın süredir yeni bir yapılanma ve anlayışla yoluna devam ederken, üretimden satışına kadar tüm ürünlerinde en iyisini seçerek müşterilere en güzelini sunmayı hedef olarak belirtmektedir.

Migros Müşteri Hizmetleri

Migros, sizlerden aldığı geri dönüşler sayesinde gereken değerlendirmeleri ve iyileştirme çalışmalarını yapmaktadır. Bu sebeple soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi bildirmekten çekinmeyiniz. Migros müşteri hizmetlerine 444 10 44 numaralı hattan ulaşabilir ve talep formu oluşturabilirsiniz. Ayrıca 0530 300 13 00 numaralı Whatsapp müşteri destek hattı sayesinde de yazılı ve görüntülü bir şekilde talebinizi iletebilirsiniz. Mail ile iletişim kurulması halinde iletisim@migros.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

Migros müşteri hizmetleri destek hattına uyarı, teşekkür, dilek ve öneri gibi değişen birçok farklı konuda ortalama 50.000 adet çağrı ulaşmaktadır. Migros müşteri hizmetleri çalışanları tüm bu çağrıların değerlendirmesini yaparken şikayet olarak belirtilen tüm sorunları çözmek için de çalışmalar yapmaktadır. Bir mağazada için şikayet talebi oluşturulmuşsa direkt olarak mağaza ile iletişime geçilerek sorunun çözülmesi sağlanıyor.

Migros Vizyonu

Migros verilerini incelediğimizde 2019 yılında toplam mağaza sayısı 2.200’e ulaşmışken bu sayı artmaya devam etmektedir. Ülkemizin 7 bölgesinde, 81 ilinde hizmet verirken herkesin ulaşabilmesi için mağaza sayısındaki artışını da desteklemektedir. Mağazalarda gıda, ihtiyaç malzemeleri, kozmetik, kırtasiye, elektronik, zücaciye, tekstil ve kitap gibi birçok kategoriden sunduğu kaliteli eşyalar ile tüketiciye ulaşmayı başarıyor. Ülke genelinde 3 çeşit Migros mağaza çeşidi bulunmaktadır. M Migroslar, yiyecek haricindeki ürünlerden sadece temel olanları satar. MM Migroslar, daha geniş ürün yelpazesiyle hizmet verir.  MMM Migroslar, market bünyesinde elektronik ürünler, tekstil ürünleri, kozmetik ve kitap ürünleri de bulundurur. 5M Migroslar ise gelişmiş marketi temsil eder geniş kapsamlı ürünler sunar.