Nestle firması, İsviçre’nin Vevey kentindeki merkez binasını konumları olarak kabul etmesine rağmen çok uluslu ve küresel bir şirket olma unvanına sahiptir. Global ölçekte saygı duyulan ve ürün hacmi üst seviyelerde olan firmalardan bir tanesidir. Dünya üzerindeki küçük veya büyük ölçekli tüm ülkelerde bulunmayı hedeflemektedir ve büyük ölçüde gerçekleşmiştir. Nestle şirketinin halka açık bir olması sebebiyle şirketin herhangi bir sahibi bulunmamaktadır. En büyük hisse sahibi şirketin sadece %3’üne sahiptir. Nestle müşteri hizmetleri, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de satışa sunulan Nestle ürünlerinin destek çalışmalarını yürütmektedir.

Nestle Müşteri Temsilcisi

Nestle müşteri hizmetlerine 0800 211 02 18 & 444 31 60 telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. Nestle müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmelerde ürünler hakkında bilgiler alabilirsiniz. Sizlerin ilettiği tüm soru, öneri ve şikayetler bildirim oluşturularak firma yetkililerine ulaştırılmaktadır. Bu sayede müşterilerin geri dönüşleri dikkate alınarak yenileşme ve gelişme sağlanmaktadır. Dünya üzerinde global ölçekte ürün satışı yapmasının temel nedeni memnuniyet oranının yüksek olmasıdır. Ayrıca yazılı ve görsel bir şekilde başvuru yapmak istiyorsanız tüketici.hizmetleri@tr.nestle.com mail adresini kullanabilirsiniz.

Nestle müşteri hizmetleri, ürün ve hizmet alımı sırasında yaşanabilecek olaylar karşısında incelemeler gerçekleştirmektedir. Nestle firması, global ölçekte satış yapmasına rağmen satış yaptığı ülkelerin özelliklerini ve değerlerini araştırarak bu pazarlarda var olmaktadır. Müslüman devletlerde helal görülen ürünlerden üretim yaparak bu devletlerin pazarlarında sunmaktadır. Türkiye’de de helal ürün satışı yapılmaktadır.

Nestle Markaları ve Ürünleri

Küresel ölçekte ürün satışı yapmakta olan Nestle firmasına ait birçok alt marka ve ürün bulunmaktadır. Bu ürünler bebek beslenmesi, çikolata ve şekerleme, ev dışı tüketim, evcil hayvan mamaları, içecekler, kahvaltılık gevrekler, kahve, medikal beslenme ve su olarak kategorilere ayrılmıştır. Bu kategoriler içerisinde birçok marka ve markanın birçok ürün çeşidi bulunmaktadır. Neredeyse her markette farklı kategorilerde Nestle marka ürünlere rastlamak mümkündür. Nestle ürünleri ve satışı yapılan marketleri öğrenmek amacıyla Nestle müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Nestle marka ürünler ülkemizde sıkça tercih edilen ve neredeyse her markette bulunabilecek düzeydedir.