Penti firması, 1950 yılında Yasef Kariyo ve Mois adlı iki ortağın güçlerini birleştirerek oluşturdukları çorap ve iç giyim üreticisidir. Üretim faaliyetlerine başladıkları ilk dönemlerde marka ismi “Öğretmen Çorap” olarak belirlenmiş daha sonrasında üretim hacminin artışı ve sanayileşme ile birlikte markalaşma yoluna gidilerek Penti ismiyle sektöre devam etmiştir. Penti müşteri hizmetleri, Penti marka ürünlerin satış öncesi tanıtımını ve satış sonrası destek hizmetini yerine getirmektedir.

Penti Müşteri Temsilcisi

Penti müşteri hizmetleri 0850 333 0 768 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir. Penti müşteri temsilcisi ile canlı görüşme yapmak için haftanın tüm günlerinde 09:00 – 18:00 aralığında iletişim numarasını kullanabilirsiniz. Penti ürünleri hakkında bilgi almak ve satın aldığınız ürünleri soru, öneri, şikayet başlıkları adı altında değerlendirmek için Penti müşteri hizmetlerine bildirim oluşturabilirsiniz. Penti müşteri hizmetlerine yazılı ve görsel şekilde bildirim yapmak için musteri.iliskileri@penti.com.tr mail adresini kullanabilirsiniz.

Penti markası, internet sitesi üzerinden de satış işlemi gerçekleştirerek Türkiye iç giyim piyasasında önemli bir konumda yer almaktadır. İnternet sitesi üzerinden satın aldığınız siparişlerin sipariş detayı, ürün takibi, ürün iptali, kargo takibi, iade ve değişim gibi süreçleri hakkında detaylı bilgi almak ve yönlendirmelerden yararlanmak için Penti müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Gerekli şartları sağlayan ürünlerin iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Penti İade ve Değişim İşlemleri

Penti markasına ait ürünler için belirlenen iade prosedürüne göre, iade işlemi yapılmak istenen ürünlerin kullanılmamış, orijinalliği bozulmamış, tekrardan satışa uygun ve faturalı bir şekilde olması gerekmektedir. Ürünün sizlere ulaştığı günden itibaren 90 gün süreyle iade işlemini başlatabilirsiniz. Ürünün faturasının yanında gönderilen iade formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve belirtilen anlaşmalı kargo ile Penti merkezine gönderilmelidir.

İade onayından başarı ile geçen ürünlerin para iadesi 10 iş günü içerisinde banka hesaplarınıza yönlendirilmektedir. Bu durum bankaların yoğunluk ve prosedürlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bankaların ödemeleri hesaplarınıza yönlendirmesi 7 ile 15 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir. İade ve değişim sürecinde yaşadığınız problemleri çözümlemek ve bilgi alarak daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek için Penti müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.