1941 yılında sadece doku personel ile girişimini başlatan Petrol Ofisi’nin ilk genel müdürü olan Talha Sabuncu, kurumun logosunda farklı ve özel bir tasarım kullanmaya karar vererek dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Türk mitolojisinin temel öğelerinden biri olan dişi kurt Petrol Ofisi’nin logosunda kullanılıyordu. Bu başlangıç, ülkemiz için büyük bir kurumun oluşmasındaki ilk adımdı. Ülkemizdeki ilk madeni yağ fabrikasının açılmasını sağladı. Cumhuriyet dönemimiz içindeki ilk kadın genel müdür yine Petrol Ofisi sayesinde göreve geldi. İran Devletine ilk ihracat gerçekleşti. Ülkedeki potansiyelini ve saygınlığı arttırarak ülkemizin içinde ve dışında olan birçok yatırıma, spor müsabakasına ve organizasyonlara sponsorluklar yaptı.

Petrol Ofisi Müşteri Hizmetleri

Petrol Ofisi müşteri hizmetlerine 0 800 211 02 29 & 0 555 675 55 55 numaralarını tuşlayarak ulaşabilirsiniz. Petrol Ofisi müşteri temsilcilikleri, sizlerin sorunlarına çözüm bularak memnuniyetini sağlamak amacıyla tüm iletişim kanallarından, görüşlerinize ve yorumlarınıza açıktır. Müşterilerin beklenti ve talepleri, kişisel bilgilerin gizli tutulmasıyla birlikte, doğru ve açık bir şekilde çözümlendirmek amacıyla kayıt altına alınır. Şikayet takibi oluşturulur ve bu şikayet numarası sizlere bildirilerek takip etmenize olanak sağlanır. Bu süreçte her şeyden önce sizlerin memnuniyeti esas alınır. Ürünlerden veya süreçlerden kaynaklanabilecek tüm şikayetler detaylı soruşturma kapsamından geçerek acil çözüm üretilmesi için çalışılmaktadır. Şikayette bulunan müşteri ile ortak bir çözüme ulaşınca kadar şikayet süreci devam eder, sonlandırılmaz. Bu durumdaki süreçlerden her zaman ders çıkarmaya ve tüm iş süreçlerinde iyileştirme çalışmaları yapılır. Bu değerlendirmeler firmanın büyümesini ve yükselmesini sağlar.

Petrol Ofisi Vizyon

Petrol Ofisi, ülkemizin en önemli ve büyük şirketlerinden bir tanesi olarak birçok ödüle layık görülmüştür. İstanbul’da düzenlenen Capital 500 ödül töreninde Petrol Ofisi ödüle layık görülmüştür. Bu değerlendirme süreci hiçbir yorumlama yapılmadan sadece matematiksel veriler hesaplanarak en büyük şirketler ortaya çıkarılmıştır. 49.9 milyar TL’lik cirosuyla Türkiye’nin en büyük üçüncü şirketi olarak ülkemizi gururla temsil etmektedir. Günümüzde yaklaşık olarak 2000 akaryakıt istasyonuna sahiptir. Ülkemizin akaryakıt ve LPG dağıtım firmalarından bir tanesidir. Ayrıca elektrikli araçların geliştirmesinden sonra e-Power adını verdikleri elektrik depolayan şarj ünitelerinden oluşan istasyonlar 2017 senesinde hizmete girdi.