Quicksilver, 1969 yılında kurulmuş ve hazır giyim sektöründe üretim gerçekleştiren firmadır. Ürünlerin tasarımı gençlerin ilgisini çekecek düzeyde dizayn edilmektedir. Ürün kataloğu içerisinde günlük kullanıma uygun giysilerin yanı sıra spor ve doğa yürüyüşleri sırasında kullanabileceğiniz ürünler de bulunmaktadır. Ürün kullanıcılarına birinci sınıf konfor sunma hedefi ile günümüzde de çalışmalarını sürdürmektedir. Quicksilver müşteri hizmetleri, memnuniyeti sağlamak amacıyla destek çalışmalarını sürdüren birimdir.

Quicksilver Müşteri Temsilcisi

Quicksilver müşteri hizmetlerinin Türkçe hizmet verdiği iletişim kanalı bulunmamaktadır. Türkiye’deki satılan ürünler ürün distribütörleri tarafından getirilmekte ve satışı yapılmaktadır. Satış hacminin üst seviyede olmaması sebebiyle Türkçe müşteri hizmetleri kanalı açılmamıştır.

Quicksilver Türkiye distribütörü tarafından markanın ürünleri ülkemize getirilmektedir. Quicksilver müşteri hizmetleri adı altında bir numara belirtilmese de iletişim sağlayabileceğiniz mail kanalları bulunmaktadır. Aşağıdaki mail kanalları Türkiye distribütörüne ait olup sorularınıza çözümler bulabilmektedir.

atilla.kuduoglu@olgarlargroup.com

ayhan.sosyal@olgarlargroup.com

ayfer@olgarlargroup.com

Quicksilver ürünlerini satan mağazalar veya internet pazarları, sattıkları ürünler için kendi prosedürlerini uygulamaktadır. Quciksilver ürünlerinde yaşadığınız problemleri ilgili mağaza ve internet pazarı aracılığıyla çözüme kavuşturmanız gerekmektedir.

Quicksilver İade ve Garanti

Quciksilver markasına ait Türkiye yetkilileri bulunmadığı için iade koşulları aracı olan mağazalar tarafından belirlenmektedir. Farklı mağazalardan satın almış olduğunuz Quicksilver marka ürünlerin iade koşulları değişiklik gösterebileceği için satın almadan önce mağaza yetkililerinden bilgi almanız doğru olacaktır.

Quicksilver ürünlerinizi ilgili mağazaya iade ve değişim için tekrar göndermek istediğinizde gerekli şartları sağlaması gerekmektedir. Şartlar farklılık gösterse de genel olarak ürünlerin kullanılmamış, yıpranmamış, faturalı, orijinal kutusunda ve orijinal aksesuarları ile iade edilmesi gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan ürünler iade aşamasından onay almamaktadır.

Quicksilver Tarihi

Quicksilver 1969 yılında Avustralya kurulmuştur. Günümüzde ABD bünyesinde yer almaktadır. Üretim aşamalarına başladıkları dönemde amaçları sörf tutkunlarına özel giyim ürünleri ve ekipmanları hazırlamaktadır. Daha sonraki süreçte de bu amaca sadık kalınmıştır. Amblemlerinin üzerinde dağı aşan bir dalga figürü bulunmaktadır.

Quicksilver ilk dönemlerde sadece erkekler için ürün üretimi gerçekleştirirken daha sonrasında Roxy markası adı altında kadınlar için giyim ve aksesuar üretimi gerçekleştirmeye başlamıştır. Bu markanın amblemi de Quicksilverin yansıma olarak kabul edilmektedir.