Shell, petrol ve doğalgazın aranmasından tutun pazarlanmasına bununla birlikte kimyasal madde üretme ve pazarlama konularında uzman global bir enerji şirketidir. 19. yüzyılın başlarında, bir ailenin deniz kabukları sattığı bir mağazadan ortaya çıkmıştır. Günümüzde ise 70’den fazla ülkeye girmeyi başarabilmiştir. Genel merkezi Hollanda’dadır. 86,000 kişiye ekmek kapısı açmaktadır. Yılda 66 milyon ton LNG satmaktadır. Günde 3.7 milyon varil petrole eşdeğer üretim yapıyorlar. Stratejileri ise gaz ve düşük karbon enerjisini sağlayarak sahip oldukları pozisyonu güçlendirmektir. Enerji kaynaklarının bazılarında karbon ( C ) atomu bulunmaktadır. Siz bu kaynağı işleme soktuğunuzda doğaya karbon dioksit ya da karbon monoksit salınımı yapacaktır. Bu sebeple de zarara yol açacaktır. Siz bu salınımı ne kadar düşürürseniz çevreye o kadar az zarar vermiş olursunuz. Shell’de yazdığımıza bakacak olursak çevreci bir tutum sergilemektedir.

Shell Türkiye Müşteri Hizmetleri

Shell ClubSmart Programı Müşteri Operasyonları için 444 20 20 numaralı telefon hattını arayabilirsiniz. Hafta içleri 08.00 – 20.00 ve cumartesi günleri ise 09.00 – 19.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Bunun dışında Club.smart@shell.com adresine mail atabilirsiniz. İstasyon Geri Bildirimleri için 444 1 504’ü hafta içi 07.45 – 16.45 saatleri arasında arayabilirsiniz ya da   genelsorular-tr@shell.com adresine mail atabilirsiniz. Buna ek olarak resmi sitesindeki formu doldurabilirsiniz. Müşteri hizmetleriyle bireysel olarak iletişime geçmek istiyorsanız İstasyon Geri Bildirim numarasından ulaşabilirsiniz. Kurumsal görüşmelerde ise Shell & Turcas Akaryakıt & Otogaz –Ticari ve Perakende Satışlar için 444 1 502’yi, Shell & Turcas Ticari Bayilerimiz için Filo- Taşıt Tanıma Sistemi için 444 33 33’ü, Shell & Turcas Madeni Yağ ve Gres- Ticari Satışlar için 444 1 503’ü ve Shell Denizcilik Ticari Satışları içinse 444 1 506’yı tuşlamanız yeterli. Türkiye’de bulunan şirketlerin, terminal ve tesislerin de telefon numaraları, fax numaraları, adresleri resmi sitelerinde mevcut. Son olarak da Shell’in kendi uygulamasını da telefonunuza indirebilirsiniz.

Shell Türkiye Vizyon

Shell dünyanın daha fazla ve daha temiz enerji çözümlerine yönelik büyüyen ihtiyacını ekonomik, çevresel ve sosyal açıdan sorumluluk taşıyan yöntemlerle karşılamayı amaçlayan uluslararası bir enerji şirketidir. Enerjide sürdürülebilir bir gelecek kurmak için ileri teknoloji ile yaratıcılığı harmanlayan bir yaklaşım benimsemektedirler. Temelini doğruluk, dürüstlük ve saygıya oturtan Shell genel iş ilkelerine, çalışma kurallarına ve etik kurallara bağlılık gösteren bir firmadır.