Çek otomobil üreticileri tarih açısından en eskilerdendir. Türkçede ‘’hasar’’ anlamına gelen Skoda 1985 yılında 2 kişinin bisiklet yapmak üzere ortaklıklarının başlaması ile ortaya çıkmıştır. İlerleyen zamanlarda motosiklet daha sonrasında ise araba üretmeye başlamışlardır. Fabrikası Mlada Boleslav kentinde bulunmakta. Ayrıca 1989 yılında politik değişimlerin ardında Skoda kendisine güçlü ortaklar aradı.1991’de Volkswagen Grubu Skoda’yı satın aldı. VW, Audi ve SEAT markalarının ardından Volkswagen Group bünyesindeki dördüncü marka oldu. Değişik bir ambleme sahip olan Skoda’nın daire içinde bulunan kanatlı oku, hayal etmeyi, özen göstermeyi, hız ve ilerlemeyi temsil ediyor. Bu amblem tüm arabalarının kesinlikle bu özelliklere sahip olduğunu belirtmek istiyor.

Skoda Müşteri Hizmetleri

Her türlü yardım, istek, öneri ve şikayetleriniz için 444 77 80 numaralı müşteri danışma hattını arayabilirsiniz. Acil yol yardım hizmetinden de yararlanmak için bu numarayı arayabilirsiniz. Bunun yanında info@skoda.com.au adresine de mail atarak ulaşabilirsiniz. Yetkili satıcı ve servisler için de kendi internet sitesine girip adres, telefon numarası, fax numarası ve e-mail adreslerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca haritadan da yerini görebilirsiniz. Araba sürmeyi bir keyif haline getirmiş insanlara da güzel bir haberimiz var. Yine Skoda’nın kendi sitesinden giriş yaparak model sürüş denemelerine katılmak için test sürüş formunu doldurmanız yeterli. Başka bir konu olarak firmanın sitesinden servis randevusu oluşturabilirsiniz. Bakım yaptırmak istiyorum ve diğer seçeneğinden birisini işaretleyerek derdinizi anlatmanız mümkün. Bunun dışında orijinal aksesuarlar kullanarak arabanıza renk katabilirsiniz. Modellere göre ayrı kataloglar sitede mevcut. Son olarak kampanyalara bakabilirsiniz.

Skoda Vizyon

1989 yılından beri Skoda’nın distribütörlüğünü Yüce Auto Motorlu Araçlar Tic. A.Ş. yapmaktadır. Bu şirket büyüme için otomotiv değer zincirinin tüm halkalarında verimli ve kârlı bir şekilde var olmak üzerine yapılandırmıştır. Otomotiv sektöründe Skoda’nın tercih edilen bir marka olmasını vizyon edinen bu şirket müşteri odaklı, inovatif, kaliteli ve etkin bir hizmet anlayışını benimsemiştir. Bunları pekiştirmek içinse ortaklarla güven ilişkisine, ‘’insancıl yaklaşım’’ felsefesine, etik değerlere, ulusal ve uluslararası standartlara uymaya, kalite yönetim sistemi gerekliliklerine uyamaya, çalışanların motivasyonuna, kalifiye insan kaynaklarına yatırım yapmaya, takım çalışmalarını desteklemeye, marka imajına yakışır düzeyde hizmet sunmaya özen göstermiştir.