Şok marketler, ülkemizde genelinde hızla yayılan ve tüm noktalara ulaşmaya çalışan perakende market zinciridir. Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık 8.000 mağazası bulunmakla birlikte tam 25.000’i aşkın çalışana istihdam yaratmaktadır. Herkesin evine yakın olmayı hedef haline getirip, müşterilerin temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği marketler olmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Mağaza ağı hızlı ve etkili bir şekilde genişlemeye devam etmektedir. 2015 verilerine bakıldığında, Şok Marketler her gün ortalama 3 adet yeni mağazayı zincirine katmıştır. Birçok gıda ve tüketim markasına sahip çıkarak onların üretimine devam edip Şok Marketler bünyesinde yer almasına olanak sağlamıştır. En zengin ürün portföyünü müşterilerle buluşturmak için ürün üretimleri de yapılmaktadır. “Yeter de artar” sloganı kullanılmaktadır.

Şok Marketler Müşteri Hizmetleri

Şok marketler ilk faaliyetine başladığında 13 mağaza ile çalışmakta iken günümüzde 8.000 mağazası bulunmaktadır. Müşteri potansiyelini hızla arttırırken iletişim konusunda da Şok Marketler müşteri hizmetlerini aktif olarak yürütmektedir. 0212 576 33 00 numarasından Şok Marketler müşteri hizmetlerine ulaşarak mağazalar, çalışanlar ve ürünler hakkında; öneri, şikayet, teşekkür ve sorularınızı iletebilirsiniz.  Müşteri memnuniyetini esas alan çözüm odaklı yaklaşım sayesinde sorunlarınızın en kısa sürede çözümü sağlanacaktır. Mağazalarda yaşadığınız problemleri ve eksiklikleri bu numara sayesinde bildirebilir ve şikayet raporu oluşturabilirsiniz. Ayrıca ürünlerde yaşanan sıkıntıları, mağazadaki personelde gördüğünüz eksiklik veya sorunları da bu kanal aracılığıyla ifade edebilir rapor tutulmasını sağlayabilirsiniz.

Şok Marketler Vizyonu

Şok marketler, market zinciri olma yolundaki ilk adımını 1995 yılında atmışken henüz 13 mağazası bulunmaktaydı. 20 yıllık gelişimin ardından Yıldız Holding bünyesine katıldı. Bu süreçten sonra değişime ve yeni düzenlemelere girdi. Daha sonra Dia SA ve Onurex mağazalarını bünyesine katarak mağazalarını Şok Marketlere dönüştürdü.  2015 yılından sonra ise yükseliş ve büyüme başladı. Her gün ortalama 3 Şok mağazası açıldı. Mobil uygulama modelini kullanarak kullanıcıların daha rahat alışveriş yapmasına da olanak sağlayarak teknolojiyi marketçilik sektörüne de sokmayı başardı. Günümüzde 81 ilde müşterilere hizmet sunmaya devam ederken 30 bine yakın çalışanı ile hem üretimde hem satışta birçok personele istihdam yaratmaktadır.