Starbucks, 1971 yılında kurulduktan beri yıllardır aynı motivasyon ve misyonla hareket etmektedir. “Her gün işe şu iki şeyin hayaliyle gideriz: arkadaşlarımızla mükemmel kahveyi paylaşmak ve dünyanın biraz daha güzelleşmesine katkıda bulunmak.” Amerika’nın Seattle eyaletinde küçük bir mağazayla başlayan bu yolculuk şimdilerde dünyanın birçok ülkesinde onlarca mağazasıyla kaliteli, taze kavrulmuş kahve çekirdekleriyle oluşan kahveleri müşterilere sunuyor. İsmin Starbucks olarak tercih edilmesi, eski kahve satıcılarının denizcilik geleneği ve açık denizlere olan ilgiden kaynaklanmaktadır.

Starbucks Müşteri Hizmetleri

Starbucks firmasının, küçük bir dükkândan dünya genelinde yüzlerce mağazaya ulaşmasının sebeplerinden bir tanesi müşterilerinin görüşlerine ve memnuniyetlerine önem vermesidir. Starbucks’a müşteri olarak giren tüm misafirlerin soruları, yorumları ve geri bildirimleri sayesinde Starbucks kahve deneyimi en mükemmel hale geliyor.  44 44 SHY & 44 44 749 numaralı iletişim numaralarından Starbucks müşteri hizmetlerine ulaşarak görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Ürün çeşitliliği ülkelerden ülkelere farklılık göstermektedir ve bazı ürünler her zaman satışta bulunmamaktadır. Bu bilgilere müşteri hizmetleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Starbucks firması, tüm ürünlerinin kalori miktarını da kataloglarıyla birlikte sunmaktadır. Starbucks’tan aldığınız kahve çekirdekleri sayesinde evinizde kahvelerinizi hazırlayabilirsiniz. Bu konu hakkında resmi web sitesinde bilgiler yer almaktadır.

Starbucks Vizyon

İtalya’daki kahve tutkusunu Amerika’ya taşımak isteyen Starbucks, bu hedefini fazlasıyla yerine getirmiş bulunuyor. İnsanların bir araya gelerek bir şeyler paylaştığı, kahvesini yudumladığı ve ayrıcalıklı hissettiği bir ortam yaratmak temel hedefleri arasındaydı. Ev ve iş yerlerinden sonra insanların 3. adresleri olmak istiyorlardı. Sadece bir bardak kahve satmıyorlardı. Starbucks deneyimi dedikleri bir ayrıcalığı tüm tüketicilerine sunuyorlardı. Ayrıcalıklı hisseden müşteriler, zengin bir kahve kültürünün yanına sıcak bir ortama da sahip oluyorlardı. Günümüzde 65 ülkede 21.000’in üzerinde mağazası bulunan mağazasında Starbucks deneyimi sunmak için çalışmalarını sürdürmekte. Hedefimiz ilham veren ve insan ruhunu zenginleştiren bir marka olmak sloganıyla çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Günümüzde Starbucks’taki içecekleri bir arada topladığınızda ve kombinasyonlar elde etmek istediğinizde yüzlerce farklı içecek kombinasyonu yapabilirsiniz. Sunduğu seçenekler ve çeşitlilik her geçen gün artmaktadır. Yenilikleri kalitesiyle birleştirerek yoluna emin adımlarla devam etmektedir.