Steam bir iletişim platformu olup; 2003 yılında Valve tarafından kurulmuştur. İnternet dünyasında dijital oyun sektöründe faaliyette bulunan bir platforma olmakla birlikte çoklu oyunculu oyunlar ile online oynanabilen oyunların satışının yapıldığı bir sektördür. Steam üzerinde binlerce oyun bulunmaktadır ve steam müşterilerin sayısı 130 milyona yaklaşmaktadır. Oyunlar ile ilgili her türlü medya dosyalarının ve videolarının dağılımının yapıldığı, dünyadaki en büyük ve en popüler platformdur. Steam müşterilerinin, müşteri hizmetleri ile irtibata geçebilmelerinin tek yolu steam resmi web sitesi olan https://help.steampowered.com/tr/ üzerinden online destek formunu doldurarak talep ettikleri bilgileri bu forma yazabilirler. Ayrıca taleplerinizi, görüşlerinizi, sorularınızı iletebilirsiniz. Steam müşteri hizmetleri, oyun hakkında öğrenilmek istenen bilgileri müşteri bilgilerinizde yer alan e-mail bilgilerinize gönderir. Steam müşteri hizmetlerine ulaşmak için iletişim amacıyla ayrıca bir telefon numarası bulunmamaktadır.

Steam Platformunun Faaliyet Alanı

Dünyada birçok firma eğlence odaklı birçok alanda farklı kalitede ve özelliklerde yüzlerce internet üzerinden oynanan ya da bilgisayarda oynanabilen oyun hazırlayarak satışını yapmaktadır. Oyun severlerin, oyun almak için ya da aldıkları oyun hakkında bilgi alabilmek, değişim ve iade koşulları gibi durumlar hakkında detaylı bilgi almak için Steam müşteri hizmetleri arayarak oyunlar hakkında istedikleri her türlü bilgiyi alabilmektedir. Oyun severlerin canını sıkan hususlardan biri satın alınan oyunun oynanması için gerekli olan eklentiler ve yardımcı programların nasıl temin edileceği konusudur. Steam, aynı zamanda oyun oynamak için gerekli olan eklentiler ve yardımcı yazılımlarında satışını yaparak oyun dünyasında her türlü sorunun çözümünde başvurulacak ilk adres olmayı başarmış bir platformdur.

Steam Üzerinden Oyuna Nasıl Giriş Yapılır?

Steam üzerinden oyun oynayabilmek için müşterilere kod verilmektedir. Oyun severler bu kodları kullanarak oyuna giriş yaparlar. Steam tarafından müşterinin e-mail hesabına oyuna giriş yapmak için güvenlik kodları gönderilmektedir. Müşterinin hesabı korunur ve hesapta yeterli depolama alanı bulunmaktadır.

Steam’e Ulaşabilmenin Yolları

Dünyaca ünlü oyunların toplandığı merkez olan ve 10000 binden fazla oyunun ve 130 milyona yakın kullanıcısının olduğu Steam’e Linux OS X, Android, PlayStation 3, Windows Phone, Steam OS, Windows, iOS gibi platformlardan ulaşmak mümkündür. Steam aynı zamanda oyun dünyasında oyun severlerin buluştuğu bir sosyal ağ niteliğinde bir platformdur. Steam üzerinden başka ilave bir şeye gerek kalmadan oyun için gerekli her dosya ve yazılımın indirilmesi mümkündür.

Steam Müşteri Hizmetlerinin Müşteriye Geri Dönüşü Nasıl Olmaktadır?

Oyunlar hakkında iade, değişim, satın alma, yardımcı programlar, oyun eklentileri, görüş, öneri ve sorular olmak üzere her türlü bilgi hakkında Steam web sayfası üzerinde destek bölümünde yer alan online destek formu doldurulduktan sonra müşteri hizmetleri tarafından istenen bilgiler hakkında steam müşterilerine dönüş yapılmaktadır. Bu geri dönüşler yoğunluğa göre değişmekte olup, en kısa sürede gerekli bilgilendirmeler yapılmak üzere müşteriye ulaşılmaktadır.