TEB Bankası, Türk Ekonomi Bankası ismi ile bankacılık sektörüne 1927 yılında giriş yapmıştır. Kurulduğu dönemden itibaren şube ağını genişletmiş, ürün ve hizmet çeşitliliği sayesinde yatırım, sigorta, portföy yönetimi ve faktöring gibi finans sektörünü ilgilendiren çalışma alanlarında faaliyet sürdürmüştür. 2005 yılında BNP Paribas gibi güçlü bir bankacılık firması ile stratejik ortaklık imzalayarak, Türk finans sektörünün saygınlığını arttıracak çalışmalar yapmıştır. İki firma güç ve deneyimlerini birleştirerek yollarına devam etmiştir. Bireysel bankacılığın yanında varlık yönetimi, kurumsal ve yatırım bankacılığı için de hizmet vererek sektör içinde önemli rol edinmektedir. Daha geniş müşteri kitlelerine ulaşmayı ve TEB markasını uluslararası bankacılık arenasında temsil etmek için çalışmaların kalitesini her zaman arttırmaya çalışmıştır.

TEB Bankası Müşteri Hizmetleri

Yurtiçinde ve yurtdışında müşteri potansiyelini arttırarak ülkemizin birçok noktasındaki milyonlarca müşterisine tam destek sunabilmek için TEB Bankası müşteri hizmetleri yoğun uğraş vermektedir. 7 gün 24 saat, 0850 200 0 666 numarasını bankacılık işlemleriniz için kullanabilir, yardım alabilirsiniz. TEB Bankası müşteri hizmetleri sayesinde bankacılık işlemlerinizi yapabilir, ürün ve hizmetler hakkında bilgiler alabilirsiniz. Bu sistem içerisinde yeniliklerle donatılmış ve hızlı işlem yapabilmenizi sağlayan TEB pratik telefon bankacılığı hizmeti de sunulmaktadır. Sesli imza seçeneği ile işlemlerinizi hızlıca yapmanıza olanak sağlanıyor. Bu işlem için sesli imzanızı tek seferliğine sisteme kaydetmeniz yeterli olacaktır.

TEB Bankası müşteri hizmetleri numarası aracılığıyla bazı işlemlerinizi yapabilmeniz mümkün. Kredi kartı şifrenizi öğrenmek, kredi kartı şifrenizi değiştirmek, kredi kartı borç sorgulaması yapmak ve borç ödemesi yapmak, hesaptaki para miktarını öğrenmek ve para girişlerini sorgulamak, dönem içi işlemleri sorgulamak, kredi kartı limit artırımı talebinde bulunmak, telefon, internet, televizyon fatura işlemlerinizi ödemek ve hattınıza TL yükleme işlemi yapmak gibi birçok işlemi sesli imza yöntemiyle hızlıca yapabilirsiniz. Diğer işlemleriniz için müşteri hizmetleri aracılığıyla canlı bir şekilde yapabilirsiniz.

TEB Bankası Vizyon

TEB Bankası, yenilikçi hizmetleriyle müşterilere kaliteli hizmet sunmak ve orta ölçekli bankalar arasında lider konuma gelmeyi amaç haline getirmiştir. Türkiye’nin en yenilikçi ve en pratik bankası olması öngörülmektedir. BNP Paribas ile yapılan güç birliğinin sonucunda hedeflerini daha da yükselten TEB Bankası, Trade Center’ın da üyesi olarak dünyada 60 ülkede bulunan destek sayesinde dış ticaret konusunda danışmanlık ve bankacılık desteğini de vermektedir. Yerli müşterilerine yurt dışı danışmanlığı sunarak vizyonlarını arttırmaya ve yurt dışına açılma olanağı sunmaya devam etmektedir.