Tofaş, Vehbi Koç tarafından 1968 yılında Türkiye sanayisine kazandırılan bir otomotiv fabrikasıdır. Üretim çalışmalarına Bursa’da Fiat Chrysler Automobiles ve Koç Holding’in eşit hisseleriyle başlamıştır. Binek araç ve hafif ticari araçları üreten Tofaş fabrikaları, Türk otomotiv sanayisinin gelişmesine öncülük etmiş ve büyük katkılar sağlamıştır. Yılda ortalama 500 bin araçlık üretim kapasitesiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Tofaş müşteri hizmetleri, Tofaş marka araçlar hakkında destek hizmetini sağlamaktadır.

Tofaş Müşteri Temsilcisi

Tofaş müşteri hizmetleri 0212 275 33 90 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir. Bu numara Tofaş genel müdürlüğünün iletişim kanalıdır ve iletişime geçmeniz için gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır. Tofaş resmi internet sitesinde yer alan “İletişim Formu” bölümü eksiksiz bir şekilde tamamlayarak Tofaş’ın sizlere ulaşmasını da sağlayabilirsiniz. Soru, öneri ve şikayetleriniz hakkında talep oluşturmak için bu iletişim yolunu kullanabilirsiniz.

Tofaş müşteri hizmetleri satış öncesinde olduğu kadar satış sonrasında da birçok hizmet ile sizlere gerekli desteği sunmaktadır.  Servis, yol yardımı, araç muayene, araç kasko, araç lpg, araç servis hizmeti ve randevusu, araç bakım gibi aracınızla ilgili tüm detaylar hakkında bilgi alabilir ve yapılacak olan yönlendirmelerle sorunlarınızı ve ihtiyaçlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Tofaş Hangi Araçları Üretiyor?

Tofaş otomotiv fabrikası, birçok farklı marka ve modeldeki araçların üretimini gerçekleştirirken aynı zamanda Koç Grup olarak ülkemizdeki oto distribütörlüğü de gerçekleştirilmektedir. Tofaş otomotiv fabrikasında, Tofaş, Fiat, Alfa Romeo ve Jeep marka araçların üretimi yapılırken aynı zamanda Opar marka yedek parça üretimleriyle de ihtiyaç duyulan yedek parça, servis, aksesuar ve oto bakım alanında birçok üretim gerçekleştirmektedir. Bunlara ek olarak Magneti Marelli markası da Tofaş bünyesinde altında çalışmalarını yürüterek diğer marka araçların yedek parça üretimini yaparak otomotiv piyasasına sunmaktadır. Tofaş müşteri hizmetleri araç ve yedek parça konusunda gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır.

Tofaş Hakkında

Tofaş otomotiv fabrikası üretime başladığı ilk dönemlerden itibaren Türkiye sanayisi için önem arz etmiş ve daha sonraki yıllarda yurtiçinde olduğu kadar yurt dışında da satılan bir firma haline gelmiştir. İlk ihracatını faaliyete geçtikten 6 sene sonra 1975 yılında Mısır’a gerçekleştiren Tofaş, 2000’li yılların başından itibaren üretim kapasitesini üst seviyelere çıkarmaya başlamıştır. Ülke sanayisine verilen katkı ve katma değer yaratmanın yanı sıra ülke genelindeki spor faaliyetleri desteklenmiş, Basketbol takımı kurulmuş ve birçok sponsorluk çalışmaları yapılmıştır. Türkiye üzerinde memnuniyet sağlamasının temel nedeni, Tofaş müşteri hizmetleri aracılığıyla satış öncesi olduğu kadar satış sonrasında da müşterilere ve araç sahiplerine destek sunulmuştur.