TRT’nin açılımı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’dur ve devlete bağlı olarak tarafsız bir yayın politikasını benimseyerek hizmetini sürdürmektedir. 1964 yılında çıkarılan kanunla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk televizyon kanalı unvanını kazanmıştır. Devletin yayın kanalı olarak radyo ve televizyon yayınlarını sürdürmek, haberleri aktarmak ve devletin sesi olmak amacıyla kurulmuş ardından kanal sayısını arttırarak birçok farklı kategoride bilgi akışını gerçekleştirmiştir. TRT müşteri hizmetleri yayın sürecinin sağlıklı ve kusursuz devam etmesi için çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

TRT Müşteri Temsilcisi

TRT müşteri hizmetleri 444 0 878 & 444 0 TRT numaralı ALO TRT iletişim kanalından hizmet vermektedir. Yayın öncesinde ve yayın sırasında yaşanan tüm gelişmeler için soru, öneri, şikayet ve teşekkürleriniz için ALO TRT hattına bildirim yapabilirsiniz. TRT kanalı üzerinde yayın yapan birçok farklı kategori için eleştiri ve öneride bulunmak için mail adreslerini kullanabilirsiniz.

TRT kanalının Spor ve Haber yayınlarına yönelik öneri ve eleştirileriniz için trthaber@trthaber.com mail adresini kullanabilirsiniz.

TRT kanalının radyo yayınlarına yönelik öneri ve eleştirileriniz için tsr@trt.net.tr mail adresini kullanabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen mail adreslerinden yararlanarak, TRT yayın hizmetleri konusunda yaşadığınız problemleri, öneri ve şikayetleri, yazılı ve görsel şekilde ifade edebilirsiniz. TRT müşteri hizmetleri izleyicilerin doğru bilgilere ulaşması ve yayın sürecinden sağlıklı bir şekilde yararlanabilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

TRT Kanalları

Türkiye Televizyon Radyo Kurumu yani TRT, ülkemiz genelinde devlete bağlı olarak radyo ve televizyon hizmetini sürdürmektedir. Hizmete girdiği ilk dönemlerde tek bir kanal üzerinden hizmetini sürdürmekte iken günümüzde birçok farklı kategoride yayın yapan kanalları bulunmaktadır. TRT genel müdürlüğü Ankara’da bulunmakta iken bunlara ek olarak Erzurum, Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Mersin, İzmir ve İstanbul illerinde TRT müdürlükleri de bulunmaktadır. TRT’ye bağlı kanallar, TRT 1, TRT 2, TRT Haber, TRT Türk, TRT 3 Spor, TRT Çocuk, TRT Belgesel, TRT Müzik, TRT Avaz, TRT All Arabiya, TRT Kurdi, TRT World olarak sıralanmaktadır. Televizyon kanallarına ek olarak radyo kanalları da hizmet vermektedir.