Türk Hava Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra yükselişin devam etmesi, Türkiye havacılık sanayisinin geliştirilmesi, Türk milletine havacılığın sosyal, siyasi, ekonomik ve askeri önemini öğretmek, sivil ve askeri havacılığın gelişimine öncülük etmek ve havacılık sektörü araçları için araç ve gereçleri hazırlamak amacıyla Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde “Türk Tayyare Cemiyeti” adıyla ilk adımları atılmıştır. Türk Hava Kurumu çağrı merkezi, kurumdan yararlanan herkesin bilgi edinmesi için hizmet vermektedir.

Türk Hava Kurumu Çağrı Merkezi

Türk Hava Kurumu çağrı merkezine 444 0 845 (444 0 THK) numaralı iletişim kanalından ulaşabilir ve bilgi edinme hakkınızı kullanabilirsiniz. Türk Hava Kurumu çağrı merkezi ile iletişime geçerek sportif havacılık, havadan yangın söndürme, hava ambulans, hava taksi, akademik eğitimler ve pilotaj eğitimleri hakkında bilgi edinebilir, talepleriniz için bildirim yapabilirsiniz.

Türk Hava Kurumu, ülkemizde havacılık sektörünün ve faaliyetlerinin gelişmesi ve eğitimlerin sürdürülmesi amacıyla hizmetlerini sürdürmektedir. Belirli dönemlerde açılan Türk Hava Kurumu kurslarından yararlanarak havacılık alanında kurs alma imkanına sahip olabilirsiniz. Ülkemizde her yıl yaklaşık olarak 60 bini aşkın gence havacılık kursları ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Tüm bu çalışmalar devletten hiçbir pay alınmadan tamamen Türk halkının yardım ve destekleriyle devam ettirilmektedir.

Türk Hava Kurumu Eğitim Şubeleri

Türk Hava Kurumu ülkemizde 4 eğitim şubesiyle uluslararası standartlara sahip bir şekilde eğitim hizmetlerini devam ettirmektedir. Bu 4 eğitim şubesi Karain, Erzincan, Selçuk ve İnönü’dür. Eğitim hizmetleri bünyesinde Model Uçak Okulu, Paraşüt, Planör, Yamaç paraşüt ve Yelken kanat hizmetleri gibi havacılık her alanı aktif bir şekilde yürütülmektedir.

İnönü Havacılık Eğitim Merkezi- 0222 591 21 12 & 0222 591 21 13

Selçuk Havacılık Eğitim Merkezi- 0232 892 64 47

Antalya Havacılık Eğitim Merkezi- 0242 290 30 04

Erzincan Havacılık Eğitim Merkezi- 0446 224 41 09

Türk Hava Kurumu Hakkında

Türk Hava Kurumu, ülkemizdeki cumhuriyetin ilanından yaklaşık olarak 16 ay sonra hizmet vermeye başlamış ve milletimiz için “Uçan Bir Türk Gençliği” yaratmak amacını benimsemiştir. Havacılık faaliyetlerinin her noktasında gelişmek istemiş ve bu gelişim süresince halk ile karşılıklı iletişimini her halükarda sürdürmüştür. Türk Hava Kurumu’nda verilen kurs çalışmaları ücretsiz bir şekilde sağlanırken havacılık alanının birçok kolunda yoğun uğraşlar sarf edilmiştir. Ülkemizdeki havacılık sektörünün gelişiminde öneme sahiptir. Havacılık sektöründe sadece eğitim vermekle kalmamıştır. İhtiyaç duyulan tüm araç ve gereçlerin üretiminde de bizzat yer alarak sanayi alanında da gelişime destek vermiştir.