Türk Hava Yolları (THY), Türkiye’nin ulusal düzeyde hava yolu taşımacılığı yapan şirketidir. Merkezi İstanbul’da bulunan şirket global ölçekte yüzü aşkın ülkeye sefer düzenlemektedir. Kuzey Amerika, Güney Amerika, Orta Afrika, Kuzey Afrika, Uzak Doğu, Orta Doğu ve Avrupa’ya seferlerini arttıran ve popülerleşen şirketin tercih edilme oranı yüksektir. Havacılık sektöründe düzenlenen ödüllerde en çok gelişim gösteren şirketler arasında gösterilmekte ve dünyanın en iyi hava yolu şirketleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri, uçuş öncesinde bilgilendirici ve uçuş sonrasında destek hizmetini sunmaktadır.

THY Müşteri Temsilcisi

THY müşteri hizmetleri 0850 333 0 849 ve 444 0 849 numaralarından hizmet vermektedir. Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sefer saatleri, sefer ücretleri, bilet sorgulama ve yolculuk saati gibi bilgi alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türk Hava Yolları müşteri temsilcisi, uçuş öncesinde bilgilendirici hizmet sunarken aynı zamanda uçuş sırasında ve sonrasında yaşanabilecek problemlerin çözümü için soru, öneri ve şikayet başlıkları adı altında bildirimlerinizi kayıt altına almaktadır.

THY müşteri hizmetleri, uçuş öncesinde kişilerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamak için fazla bagaj, ödeme, rezervasyon, biletleme, hasta ve engelli yolcular, özel yemek servisi, spor ekipmanları ve evcil hayvanlarla yolculuk kategorilerinde işlem yapmaktadır. Uçuş sonrasında ise yolcuların ulaşım ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması için anlaşmalar yapılmakta ve kampanyalar sunulmaktadır. Anlaşmalı diğer firmalar aracılığıyla ulaşım ve barınma ihtiyaçlarınızı daha uygun fiyatlarla karşılayabilir ve konfor sahibi olabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Kayıp Bagaj

Uçuş sonrasında bagaj kontrolleri aşamasında yaşanabilecek olumsuzlukları kayıp veya çalıntı bagaj başlığı adı altında bildirmeniz ve süreci takip etmeniz sağlanmaktadır. Bagajınızda yaşanan hasarın karşılanması veya olası bagaj karışıklıklarında gerekli yönlendirmelerin yapılarak sizlere teslim edilmesi sağlanmaktadır. Bu durumda, kayıp ve bulunan eşya ofisine başvurmanız ve sizlere teslim edilen belgeyi saklamanız istenmektedir. Uçuş sonrasında bagajınızda eksiz bir eşya fark ettiğiniz tarihten itibaren 7 gün içerisinde başvuru yapmanıza olanak sağlanmaktadır. Yaşadığınız problemlerin çözümlenmesi, mağduriyetlerin giderilerek memnuniyet yaratılması amacıyla karşılaştığınız tüm sorunlar için Türk Hava Yolları müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.