24 Nisan 1995 yılında PTT’nin Telekomünikasyon ve posta hizmetlerinin birbirinden ayrılması ile devlet tarafından telekomünikasyon işleri için kurulan bir şirkettir. 179 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan şirket 2015 yılında müşteri odaklı entegre bir sisteme geçiş sağlamıştır. 2016 Ocak ayında ise TV, mobil, internet hizmetlerini tek çatı altında toplayarak müşterilerine kaliteli hizmet vermek adına çalışmaya başlamıştır. Bu özelliği sayesinde Türkiye’de ilk olma özelliğine sahiptir. Teknoloji ile insanları buluşturmak için 81 ilde faaliyet gösteren Türk Telekom 32.180 çalışanı ile istihdam sağlamaktadır.

Avrupa’daki en geniş kablosuz şebekesine sahiptir. 2006 yılında TTNET kurularak servis sağlayıcısı olarak faaliyete geçmiştir. Bireysel çağrı merkezi olan 444 1 444 numaralı telefona tüm soru ve sorunlarınız için ulaşabileceğiniz gibi ücretsiz sesli yanıt sistemleri üzerinden de 9333’ü arayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Ar-ge Ve Güvenli İnternet Hizmeti

Türk Telekom yeni teknolojilerin insanlara ulaştırılması ve araştırılması için ar-ge faaliyetlerini güncel tutmakta ve sürekli yeni çalışmalar için faaliyettedir. Daha verimli çalışmalar yürütmek amacıyla 2010 yılında Türkiye’nin ilk mobil operatörü olan TT Mobil Ar-ge merkezini kurmuşlardır. Ar-ge merkezinin görevleri arasında yeni teknolojileri kullanarak servis ve çözümler üretmek, açık inovasyonu desteklemek ve buna benzer yenilikçi düşünceler yer almaktadır.

Türk Telekom Güvenli İnternet Kullanımı

Güvenli internet hizmeti ile çocukların özellikle erişimini sınırlandırmak adına adımlar atılmış ve 2011 yılında güvenli internet hizmeti geliştirilerek faaliyete geçirilmiştir. Güvenli internet hizmeti isteğe bağlı, şeffaf, müşteri memnuniyetini esas alan bir kamu hizmeti olarak sürdürülmektedir. İçeriğinde çocuk ve aile profili olmak üzere iki ana esas bulunmaktadır. Ücretsiz alternatif bir hizmet sunmak için geliştirilmiştir.

Türk Telekom Çağrı Merkezleri Ve İletişim

Çağrı merkezleri iki şekilde hizmet vermektedir. Bireysel ve kurumsal olarak ayrılan çağrı merkezlerine ulaşım sağlayarak soru ve önerilerinize çözüm bulabilirsiniz. Bireysel olarak 444 1 444 numaralı telefon üzerinden kurumsal olarak ise 444 5 444 numaralı telefon üzerinden çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca sistem üzerinde yer alan online hizmetlerden yararlanabilir formlar aracılığı ile isteklerinizi iletebilirsiniz.