Türk hükümetinin AB araç güvenliğini uygulamaya karar vermesinin ardından 2007 yılında kurulan şirket Alman TÜVSÜD, doğuş holding ve inşaat şirketi olan Akfen’in ortak girişimidir. Temel değer olarak bağımsızlık, tarafsızlık ve dürüstlük ilkelerini benimseyen şirket, periyodik araç muayenesinde yetkili olan tek kuruluştur. Periyodik araç muayenesini uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirip, kaliteli ve güvenli bir hizmet sağlamaktadır. TÜVTÜRK şirketinin tüm faaliyetleri ulaştırma ve alt yapı Bakanlığı tarafından düzenlenmekte ve denetimleri de aynı Bakanlık üzerinden yürütülmektedir. Denetimleri aynı zamanda standartlar gereği TÜRKAK tarafından yapılmakta olup buna göre akredite edilmektedir.

Ücretsiz randevu sistemleri güncel olup çağrı merkezi 0850 222 88  88  numaralı telefon ile iletişime geçerek öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarında Verilen Hizmetler

TÜVTÜRK görevli olan 3500 çalışanı ile Türkiye’nin tamamına hizmet vermektedir. Ücretsiz muayene tekrarları ve tespitlerle birlikte hizmet verdiği araç sayısı 17 milyonu geçmektedir. Hizmet verdiği alanlar arasında en çok kullanılan periyodik araç muayenesidir. Bu hizmetin dışında yola elverişlilik, tadilat sonrası ve zorunlu muayene, egzoz gazı emisyon ölçümü ve tespit hizmetleri vardır. Tüm hizmetlerini müşteri memnuniyeti ve kalite standartları dahilinde gerçekleştirmektedir. Ücretsiz randevu sistemleri ile muayene randevusu alabilir, güncelleme işlemi yapabilir ve iptal edebilirsiniz.

TÜVTÜRK İle Sağlanan Yenilikler

TÜVTÜRK karayollarında güvenlik sağlamak amacıyla ilk defa uluslararası normlara uygun araç muayenesi yapmaktadır. Uluslararası standartlarda eğitim almış kalifiye elemanlar yetiştirerek istihdam sağlamaktadırlar. Muayeneler ve kontroller sayesinde trafik kazalarının azaltılmasında fayda sağlamaktadır. Devlet birimleri ile iş birliği yaparak trafik güvenliğini sağlama amacıyla çalışmaktadırlar. Araç muayene fiyatları standart olup ödemeler nakit olarak kabul edilmektedir. Muayene raporu ağır kusurlu olarak tespit edilmesi halinde araç muayeneden geçemez.

TÜVTÜRK İletişim Ve Çağrı Merkezi

Çağrı merkezleri ile iletişime geçmek için 0850 222 88 88 numaralı telefonu aramak yeterli olup medya bağlantısı kurmak için pr@tuvturk.com.tr adresini ziyaret etmeniz gereklidir. Çağrı merkezinin dışında soru ve öneri, araç muayene hakkında bilgi almak için info@tuvturk.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.