Tv8 ülkemizin beğeni toplayan özel kanallarından biridir. Önceleri haber kanalı olarak yayın yapan TV8, 2003 yılında yayın sunumunda format ve logo değişimi yaparak ulusal kanallar arasına katılmıştır. TV8 kanalı 9 Eylül 2013 tarihinden itibaren geniş ekran formatı özelliğiyle yayın sunumuna geçmiştir. 13 Kasım 2013 tarihinde, Acun Ilıcalı tarafından satın alınan kanalın TV8 İzleyici Danışma Hattı numarası 0(212) 987 30 70‘dir. Kanal saygın ve seviyeli yayınlarıyla beğeni toplamıştır.

Tv8 Kanalına Nasıl Ulaşılır?

Kanalın Acun Ilıcalı tarafından satın alınmasından sonra yayınlar, işleyiş ve format bakımından bir dizi değişime uğramıştır. Acun Medya’ya geçen kanal ilk olarak eğlence kanalı olmuştur. İlk kurulduğunda haber yayını yapan kanalda Acun Ilıcalı’nın yönetimi sırasında haber yayınlarına yer verilmemektedir. Tv8 kanalına  0(212) 304 88 88 numarası üzerinden de ulaşılabilmektedir. TV8’de Ana Haber bülteni gibi haber programları bulunmamakta yarışma ve dizi ağırlıklı bir işleyiş sunulmaktadır.

Tv8 Kanalının Fax Numarası

TV8’de o dönemde bir takım krizler yaşanmıştı. Bu krizlerden en çok basına yansıyanını ise haber departmanında çalışan kişilerin işlerine son verilmesiydi. Kanalda spor programlarına da yer verilmedi. Tv8 kanalının ulaşıma açık olan bir fax numarası da bulunmaktadır. Kanala Faks göndermek için 0(212) 304 88 80 nolu numara kullanılmaktadır.

Tv8 Online İletişim Merkezi

Acun Ilıcalı’nın isteği doğrultusunda şekillenen yayınlar izleyici tarafından beğeni toplarken, 2014 yılı Eylül ayından itibaren Acun Medya’da yer alan tüm programlar TV8’de yayınlanmaya başlamıştır. Ayrıca kanalda NBA maç yayınlarına da bir dönem yer verilmişti. Kanalın online olarak izleyicitemsilcisi@tv8.com.tr mail adresinden ulaşılabiliyor.

Tv8’de Hit Olmuş Programlar

1 Eylül 2014 tarihinde Tv8 yayınlarında tekrar bir dizi değişim yaşanmıştır. Bu değişimleri logo, jenerik ve slogan oluşturdu. Aynı dönemde Digiturk yayınlarıyla da bağlantı kurularak  HD yayına geçilmiştir. Son yıllarda kanalda en beğenilen ve tutulan programları, Survivör, İşte Benim Stilim, O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz Türkiye, Kızım dizisi ve Doğduğum Ev Kaderimdir adlı yapıtlar oluşturmaktadır.