1907 yılında 19 yaşında bir girişimci olan Casey tarafından 100 dolar ile Amerikan kurye şirketi kurularak sektöre ilk adımlarını atan UPS kurye firması zaman içinde Amerika ve diğer kıtalarda da kendisini geliştirerek dünyanın en büyük paket teslimat şirketi olarak sektörde yerini almıştır. Özel taşıma ve lojistik sektöründe pazarın lideri olmayı kısa bir sürede başaran UPS kurye hizmetleri ile tüm dünyada liderliğini sürdürmektedir.

1988 yılında UNSPED firmasını satın alarak Türkiye pazarına da giriş yapmıştır. 260’dan fazla şubesi ve çalışanları ile istihdamı sağlayarak Türkiye Pazar alanında sektörünün en iyisi olarak hizmetine günümüzde de devam etmektedir. Müşteri hizmetleri haftanın 5 günü saat 20.00’e kadar hizmet vermek suretiyle 0212 409 06 10 numaralı telefon ile destek vermektedir.

UPS Ekip Ve Kullanılan Ekipmanlar

Merkezleri Atlanta ve ABD’de bulunan UPS firması lojistik sektöründe lider bir firma olarak faaliyetlerine devam ederken merkezlerinin çokluğu nedeniyle istihdama da katkı sağlıyordur. 3000’e yakın çalışanı olan firmanın dünya çağında ise 400.000 çalışanı bulunmakta ve sektöründe lider olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Ekipman olarak kullanılan lojistik araçları vazgeçilmezleri ve sektörlerinin tek olmazsa olmazıdır. Paket araçları dışında 530 filodan oluşan ekipmana sahip UPS firması kurye firmalarına öncülük ederek sektöründe lider konumdadır.

UPS Sosyal Sorumluluk Projeleri

UPS kargo olarak sadece kurye hizmeti vermemekle birlikte toplumsal sorumlulukları ile de dikkat çekmektedir. Sosyal sorumluluk projeleri geliştiren UPS kargo bölge müdürü Haluk Ündeğer kendi adı ile bir ilköğretim okulu yaptırmıştır. Tam donanımlı olan bu okul eğitim vermekte ve birçok öğrenci mezun etmektedir. Aynı zamanda bir kültür kulübü ve lise inşaa eden kurum sektöründe ilklere böylece adım atmıştır.

UPS Müşteri Hizmetleri

Deneyimli ve alanında uzman kişilerden oluşan müşteri hizmetleri hafta içi 09.00-20.00 saatleri arasında müşterilerin şikayet ve önerilerine hızlı cevap vermek adına hizmet vermekte ve 0212 409 0610 numaralı telefonların ucunda müşterilerini beklemektedirler. İnternet sayfalarındaki linkte de form vasıtası ile müşterilerin işlemlerini hızlı bir şekilde yanıtlama görevlerini titizlikle yerine getirmektedirler.