Dünyanın önde gelen tır, otobüs, otomobil, iş makinesi, deniz motoru ve endüstriyel motorlar üreten markası Volvo 1927 yılında İsveç’te kurulmuştur. Latince kökenli olan Volvo kelimesi Türkçede ‘’yuvarlanıyorum’’ anlamına gelmektedir. Amblemindeki yuvarlak ve ok demiri ve sağlamlığı simgeler. Herkes İsveç çeliğinin ne kadar sağlam olduğunu bilir. Bu yüzden de marka ismi ve amblem birleşince devinimdeki sağlamlık anlamına gelmekte. Bir zamanlar Ford’a satılmıştır. Daha sonra ise Çinli olan Geely otomotiv şirketine satılmıştır. Sadece SUV (sportif arazi aracı) ve binek araç üretmektedirler. Bunun dışında Volvo Group, uçak endüstrisinden finans sektörüne kadar geniş bir alanda faaliyet gösteren bir holdingdir.

Volvo Müşteri Hizmetleri

Volvo Car Turkey Otomobil Ltd. Şti. Ümraniye’de bulunmaktadır. Herhangi bir öneri, talep, görüş, şikayet ya da kafanıza takılan bir soru olursa 444 48 58 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Sorularınızın acelesi yoksa info@volvocarturkey.com adresine mail de atabilirsiniz. Tercih size kalmış. Facebook, Youtube, Linkedin ve Instagram’dan Volvo Car Turkey diye aratabilirsiniz. Böylece yeniliklerden haberdar olursunuz. Kendi sitesinden girip kullanmak istediğiniz bir model varsa Test Sürüş Talebi oluşturabilirsiniz. Ayrıca yine kendi sitesinden modellerin kullanma kılavuzunu indirebilirsiniz. Bununla birlikte Volvo On Call uygulamasına da göz atmanızı tavsiye ederiz. Her modele göre entegre olan bu uygulamada Siri ile sesli kumanda, hırsızlık uyarısı ve izleme, yol yardımı ve acil durum yardımı servisleri gibi birçok hizmetten faydalanabilirsiniz. Son olarak firmanın sitesinde kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Volvo Vizyon

Volvo güvenliğe çok önem veren bir firmadır. Araçlarını çoğunlukla ve uzun yıllardır sağlamlıkları ve güvenilirlikleriyle pazarlamıştır. Hatta devletler araçların güvenliğine önem vermeden önce bile bu konuda çalışmalar yapmıştır. Hatta Volvo’da çalışan bir mühendis bugün bile kullanılan 3-noktalı emniyet kemerlerinin mucididir. Buna ek olarak Volvo da arkaya dönük ilk araba çocuk koltuğunu üreten firmadır. Gördüğünüz gibi Volvo gerçekten de güvenilir yolculuk yapmak isteyenlerin gözünde iyi bir imaj çizmiş durumdadır.