Yurtiçi Kargo, 1982 yılında Dr. İbrahim Arıkan liderliğinde Arıkanlı Holding çatısı altında, “Söz Verdiğimiz Gibi” sloganından hareketler kurulmuştur. Türkiye’deki ilk Türk kargo marka olarak kurulmuştur. Günümüzde 33 aktarma merkezi, 17 bölge müdürlüğü, 5000’in üzerinde araç filosu, 900’den fazla şubesi ve acentesi, 16.000 kişiden fazla çalışanı ile ülkemizin her ilinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde hizmet sunan Yurtiçi Kargo, 2003 yılında yaptığı anlaşma ile Avrupa’nın en büyük kargo şirketlerinden biri olan çözüm ortağı Geopost ile birlikte müşterilerinin uluslararası kargolarını dünyanın 220’den fazla noktasına taşımaktadır. Türkiye’de hem yerel hem de uluslararası şekilde hizmet eden Yurtiçi kargo, ekspres kargo taşımacılığı ve Yurtiçi Lojistik ile birlikte birçok taşımacılık hizmetini yapmaktadır. Bilgi servisi hizmetlerinden faydalanarak gönderi yapabilir, kargolarınız hakkında bilgi alabilir, göndereceğiz kargo veya gönderimlerinizin fiyatını hesaplayabilir, teslimat süreleri hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Müşteri Temsilcisi

Tüm Türkiye geneline yayılan kargo ve lojistik ağı sayesinde herkese ulaşmayı hedefleyen Yurtiçi Kargo, 444 99 99 numaralı çağrı merkezi hattıyla kargo ile oluşabilecek soru ve sorunlar karşısında çözüm oluşturmanızı sağlıyor. Yurtiçi Kargo çağrı merkezlerine Pazar günleri hariç haftanın 6 günü, saat 08:00 ile 20:00 saatleri arasında iletişim sağlayabilir ve gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Çağrı merkezinden en yakın şube bilgisi, kargom nerde bilgisi, teslimat bilgisi ve teslim süreleri bilgisini öğrenebilir, adrese kurye talebi oluşturabilir ve her türlü görüş, öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Yurtiçi Kargo’nun oluşturduğu sesli yanıt sisteminde 7 gün 24 saat yararlanabilirsiniz. Sesli yanıt sistemi en yakın şube bilgisi, kargom nerede bilgisi ve teslimat bilgilerini sizlere sunabilmektedir.

Yurtiçi Kargo Vizyonu

Yurtiçi Kargo, en değerli kaynak olarak insan gücünün olduğunu belirtmiş ve bunun en etkin şekilde değerlendirerek, çalışanları mutlu edecek, verimliliği daima arttıracak süreçleri tanımlayarak ve iş ortağı olan tüm diğer fonksiyonlara sürekli destek vererek şirketin hedeflerin hiç şaşmasına katkıda bulunacağını misyon olarak belirtmiştir. Teknolojik gelişmeleri takip ederek sürdürülebilir olmayı hedeflemiştir. 2018 yılında IDG lisansı ile 40’tan fazla ülkede düzenlenen ve teknoloji liderleri için en prestijli ödüller arasında sayılan CIO Ödülleri’nin sahibi olarak teknoloji takibini ispatlamıştır.