Ziraat bankası Türkiye’de bulunan 3 kamu bankasından biri olma özelliğine sahiptir. 1863 yılında Osmanlı döneminde Mithat Paşa tarafından kurulan banka memleket sandığı niteliğinde olarak günümüzde de faaliyetlerini sürdürmektedir. Genel merkezi Ankara’da olan bankanın güçlü bir iletişim ağı vardır.

İletişim kurup bankacılık işlemlerini kolaylıkla yapabileceğiniz 444 00 00 numaralı telefon ve müşteri temsilcisiyle birlikte işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz 0850 222 00 00 numaralı iletişim hatları mevcuttur. Kurucusu Mithat Paşa olan ziraat bankasının günümüzde Ceo’su Hüseyin Aydın’dır. Atm’leri, internet şubeleri, çağrı merkezi ve müşteri temsilcileri ile bankacılık sektöründe lider bir devlet bankası olan Ziraat Bankası yurt dışı hedefleri ile de büyümeyi hedeflemektedir. En geniş uluslararası hizmet ağına sahip olan bir Türk bankası olarak bankacılık sektöründe yerini almaktadır. Ödeme sistemleri, kredi ve mevduat yatırımlarında müşterilerine kolaylıklar sağlayarak hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası Belirlenen Hedefler

Kamu bankası olan Ziraat Bankası, Türkiye genelinde yaygın ve çizgisini bozmadan devam etmeyi, güvenilir ve kaliteli hizmet sunmayı, piyasa değeri yüksek lider bir banka olmayı vizyonu olarak benimseyip hedefleri arasına almıştır. Her anlamda bir bankadan daha fazla olmayı vaat eden Ziraat Bankası rakiplerinin örnek aldığı bir banka yolunda büyümeye devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı amaçlayan Ziraat Bankası müşteri ihtiyaç ve beklentilerini anlayarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Dünya standartlarında sürdürülebilir bir karlılık elde etmek hedefleri arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Güvenlik Alanında Hizmetler

Güvenlik alanlarında Ziraat Bankası donanımlı bir yapıya sahip olup müşteri güvenliğini sağlama konusunda çok başarılı bir bankadır. Her alan için farklı güvenlik önlemi alan banka müşterilerini internet sitesi aracılığıyla da bilgilendirmektedir. İnternet bankacılığı kullanan kişiler güvenliklerini güvenli adım sistemlerinden geçerek kendi kullanıcı kimliklerini oluşturmak suretiyle sağlamaktadırlar. İnternet üzerinden www.ziraatbank.com.tr adresinden güvenli bir şekilde giriş yapabilir ve internet şubesinin adresi www.bireysel.ziraatbank.com.tr olmasına dikkat ediniz. İnternet adreslerinden yapılan işlemlere kritik bir durum olursa kısa mesaj yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır. Hem ziraat mobil üzerinden hem de internet bankacılığı üzerinden güvenliği sağlamak adına ziraat onay teknolojisi kullanılmaktadır. Güvenli bankacılık işlemleri Ziraat Bankasında çok kolay işlemler sayesinde gerçekleşir.

Ziraat Bankası Toki Destek Hizmetleri

Müşteri hizmetlerinin bir ağı olan toki destek hattı ile birçok bilgi edinebilirsiniz. Bilgi almak ve toki destek hattına ulaşmak için 0850 281 00 00 numaralı telefonu arayıp müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 7/24 telefon ile hizmet vermektedir. Müşteri hizmetlerinden bilgi almak öneri ve şikayet işlemlerini yapmak için destek alabilirsiniz fakat müşteri hizmetleri vasıtasıyla bankacılık işlemlerini yapmanız için telefon bankacılığı müşterisi olmanız gerekmektedir. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek için 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı telefonlara ulaşmanız yeterli olacaktır.