İtalyan kökenli olan Benetton firması, 1965 yılında giyim sektöründe faaliyete başlamış ve kısa süre içerisinde dünya çapında bir firma haline gelmiştir. Global ölçekte 5.000’i aşkın mağaza ağı bulunmakla birlikte Türkiye’de de ürün satışı yapmaktadır. Şirketin ürün satış hacmi bazı dönemlerde çalkantılı süreçler yaşasa da popülerliğini ve kalitesini koruyarak halen albenisi yüksek bir seviyede satış yapmaktadır. Benetton müşteri hizmetleri, satılan tüm giyim ürünlerinin satış öncesi olduğu kadar satış sonrasında da gerekli destek ve bilgilendirmelerini yapmaktadır.

Benetton Müşteri Temsilcisi

Benetton müşteri hizmetleri hafta içi her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0850 210 60 60 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir. Benetton müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek satın aldığınız ürün ve karşılaştığınız hizmetlerle ilgili soru, öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Benetton firmasına yapmış olduğunuz tüm geri dönüşler, ürün ve hizmetlerin kalitesini arttırmaya ve müşteri ihtiyaçlarının daha iyi karşılanmasına sebep olacaktır.

Benetton müşteri hizmetleri sipariş, ödeme, teslimat, kampanyalar, iade ve değişim konularında bilgilendirmeleri ve işlemleri yaparak sizlerin sağlıklı ve hızlı bir şekilde ürünlerinize ulaştırmayı hedeflemektedir. Mağazalardan veya internet sitesi üzerinden satın aldığınız tüm ürünlerin destek hizmetini bu iletişim kanalı aracılığıyla sağlayabilirsiniz.

Benetton İade ve Değişim

Benetton markalı ürünleri satın alma tarihinizden itibaren 30 gün içerisinde iade ve değişim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerin kullanmamış, üzerinde değişiklik yapılmamış, etiketleri kesilmemiş ve tadilata uğramamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde iade ve değişim işlemleri gerçekleşmez. Ürünlerin faturasıyla birlikte gerekli koşulları sağlayarak işlemlerin uygulanması mümkündür. Değiştirilmek istenen ürün ile aynı fiyatta olmak kaydıyla beden ve renk değişimini yapabilirsiniz.

İnternet sitesinden satın aldığınız ürünlerin iade ve değişim işlemlerini yine internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Belirtilen kargo firması ile yapılan gönderimlerde ücretleri Benetton firması karşılamaktadır.

Benetton Ürünleri

Benetton firması giyim sektöründe birçok farklı kategoride üretim yapmaktadır. Kadın, erkek, kız çocuk, erkek çocuk ve yeni doğan kategorilerinde dış giyim, alt giyim ve üst giyim olmakla birlikte birçok ürün seçeneği bulunmaktadır. Belirli dönemlerde satışa sunulan koleksiyonlar sayesinde sektörde beğeni toplamakta ve tercih edilme oranı artış göstermektedir. Benetton müşteri hizmetleri, her kategoride satışa sunulan ürünlerin destek hizmetini sağlayarak memnuniyet seviyesini yukarılarda tutmayı amaçlamaktadır.