Mavi, tekstil ürünleri üretimi gerçekleştiren bir firma olarak 1991 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Türkiye sektöründeki başarılı çalışmaları sonrasında 1996 yılında yurt dışına açılmış ve 35’i aşkın ülkede mağazalarını aktif hale getirmiştir. Büyük ülke pazarları da dahil olmak üzere global ölçekte 5.000’i aşkın Mavi Shop mağazası bulunmaktadır. Mavi müşteri hizmetleri, Türkiye’de satılan ürünlerin satış sonrası destek hizmetini vererek müşterilerin memnuniyetini sağlamaktadır.

Mavi Müşteri Temsilcisi

Mavi müşteri hizmetleri 0850 288 62 84 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir. Mavi müşteri temsilcisi ile gün içerisinde saat 08:00 – 00:00 aralığında iletişim kurabilir ve soru, öneri, şikayetlerinizi bildirerek yetkili kişilere ulaştırabilirsiniz. Bu süreçte bildirimlerinizi takip ederek sürecin sonuçlanması hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Mavi müşteri temsilcisi ile yazılı ve görsel şekilde iletişim kurmak için bilgi@mavi.com mail adresini kullanabilirsiniz.

Mavi müşteri hizmetleri, mağazalardan satın aldığınız ürün ve hizmetlerden doğabilecek sorun ve önerilere karşı çözüm bulmaktadır. Bu durumları değerlendirerek firmanın daha iyi hizmet verebilmesini sağlayabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden satın aldığınız ürünler hakkında sipariş detayı, sipariş iptali, ürün iptali, kargo takibi, iade ve değişim gibi işlemleri yapmak için Mavi müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirebilir ve bu süreci sağlıklı ve hızlı şekilde çözümleyebilirsiniz. Gerekli şartları sağlayan ürünlerin iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Mavi İade ve Değişim

Mavi iade politikasına göre, ürünlerin sizlere ulaştığı tarihten itibaren 90 gün içerisinde iade edebilme hakkına sahipsiniz. İade etmek istediğiniz ürünlerin faturalı, orijinal paketlemesinde, ürünün orijinalliği bozulmadan, yıpranmadan ve kullanılmadan gönderilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde iade onay sürecinden geçmeyecek ve iadeniz kabul edilmeyecektir. İnternet sitesi üzerinden iade işlemi başlattığınız sırada belirtilen kargoları tercih etmeniz durumunda kargo ücreti Mavi tarafından karşılanmaktadır. Diğer kargo şirketleri ile gönderim sağladığınızda ücret sizlerin tarafına yansıtılmaktadır. İade sürecinden onay alan ürünlerin para iadesi 2 gün içinde gerçekleşmektedir ancak banka prosedürlerinde oluşan değişiklikler göz önüne alındığında paranın hesabınıza yansıma 7 ile 15 günü bulabilmektedir.

Mavi değişim işlemlerini gerçekleştirmek için kargo poşeti içerisinde yer alan formu doldurmanız ve değiştirmek istediğiniz diğer ürünü belirtmeniz gerekmektedir. Daha sonraki süreç iade süreciyle benzerlik göstermektedir. Değişim onayı alan ürün, diğer ürünle değiştirilerek sizlere gönderilmektedir. Bu süreç içerisinde karşılaşabileceğiniz problem ve sorulara karşı Mavi müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.