Zara 1975 yılında 3 arkadaş tarafından kurulmuştur ve İspanyol merkezli giyim, aksesuar firmasıdır. Dünyanın en büyük 3 hazır giyim firmasından biridir. 2017 yılında dünya genelinde 93 ülkede hizmet veren firmanın Türkiye’de de 42 mağazası vardır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmanın sistemlerinde canlı destek hatları vardır. Hafta içi 08:30-00:00 saatleri arasında hafta sonu ise sadece cumartesi günü 10:00-22:00 saatleri arasında destek vermektedir. Dilerseniz mail adresleri olan contact.tr@zara.com üzerinden mail yolu ile iletişim sağlayabilirsiniz. Zara Müşteri Hizmetleri için 444 59 52  ve 0 800 211 10 02 numaralarını kullanabilirsiniz.

Zara Ürün Kalitesi Ve Malzeme

Zara konsepti gereği doğal yapay ve sentetik birçok kıyafet üretimi yapıp mağazalarında satışa sunmaktadır. İnternet sitelerine yer alan ürün linklerinde detaylı tüm bilgilere ulaşabilir ve zara.com adresinden de inceleyebilirsiniz. Kullanılan malzeme kalitesi olarak yüksek standartlara sahip ham maddeler kullanılmaktadır.

Zara Ürün Bakımları

İnternet sitelerinde detaylı açıklanan ürün bakımları aynı zamanda ürün etiketlerinde de mevcuttur. Verimli ve uzun süre kullanım sağlamak adına mutlaka bakım talimatlarını dikkatli bir şekilde uygulamak gereklidir. Pamuk olan ürünler direk deriye temas için kullanılır ve yıkama talimatları geleneksel yöntemlere uygun yapılmalıdır. Tensel dokuya sahip olan ürünler kolay kırışmaz ve kullanımı çok kolay ürünlerdir. Yün ürünlerin düşük sıcaklıkta hatta mümkünse elde yıkaması önerilir ki kumaşın kalitesi bozulmasın ve ömrü uzun olsun. Daha birçok ürün ile ilgili yıkama ve bakım talimatları detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Zara Ödeme Sistemleri

Müşterilerin memnuniyeti açısından güvenli ödeme sistemleri mevcuttur. Zara.com internet sitelerinden yapılan alışverişler güvenli ödeme sistemi ile yönetilmektedir. Kabul edilen ödeme yöntemleri dışında hediye kart yükleme uygulamaları da mevcuttur. Alışveriş ödemeleri sipariş işlemi tamamlandıktan sonra gerçekleşir.

Sipariş durumuna göre bilgilendirmeler mail ortamında profesyonel şekilde gerçekleştirilir. Sipariş bilgileri kısmında sipariş takibinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Zara Müşteri Hizmetleri

Zara.com internet sitesinde yer alan zara canlı sohbet hattı ile tüm soru ve önerilerinizi iletebilir temsilciler ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezleri haftanın 6 günü hizmet vermektedir. Çağrı merkezi dışında iletişimi mail yolu ile sağlamak için contact.zara@com.tr adresinden ulaşılabilir.