Facebook platformu, insanların birbirleri ile iletişim halinde olmalarına olanak sağlayan, fotoğraf, durum güncellemesi, video, fotoğraf gibi öğeleri kullanmalarına izin veren bir yazılımdır. Bir grup arkadaşın iletişim kurabilmeleri için ortaya çıkarılsa da kısa süre içerisinde tüm dünya üzerinde yaygınlaşmayı başarmıştır. “Eski okul arkadaşlarını bul” mottosuyla yola çıkılmıştır ve günümüzde milyarlarca kullanıcı bu platformdan paylaşımda bulunmaktadır. Facebook müşteri hizmetleri bu platformda yaşadığınız sıkıntılara çözüm olabilmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Facebook Müşteri Hizmetleri

Facebook müşteri hizmetlerini ile iletişim kurabileceğiniz bir telefon numarası bulunmamaktadır. Yaşadığınız sorunlara çözüm bulmak amacıyla Facebook Yardım Merkezi üzerinde işlem yapabilirsiniz. Şikayet ve taleplerinizi bu merkez üzerinden bildirmeniz mümkündür. Facebook Yardım Merkezi aracılığıyla Facebook kullanımı, hesabınızı yönetme, gizlilik ve emniyet, ilkeler ve şikayet etme gibi konular hakkında başvurular yapabilirsiniz. Yaptığınız başvurular sonuçlanınca bu alanda “Destek Gelen Kutusu” üzerinden sonucunuzu görebilir ve işlem yapmaya devam edebilirsiniz.

Facebook müşteri hizmetlerinde oluşan şikayetler genellikle hesap çalınması, hesap kurtarma, veri kurtarma, sahte hesap şikayeti, etik kuralların ihlali gibi konular olmaktadır. Hesabınızla ilgili yaşadığınız tüm sorunlar karşısında çözüm olarak Facebook müşteri hizmetlerine başvurabilir ve destek alabilirsiniz.

Facebook Nedir?

Facebook platformu, her kişinin kendine ait bir profil oluşturup eski arkadaşlarını bulmaya çalıştığı sosyal paylaşım sitesi olarak ortaya çıkmıştır. Hardvard Üniversitesi öğrencisi olan Mark Zuckenberg tarafından 2004 tarihinde kurulmuş ve kısa süre içinde yoğun bir ilgiyle karşı karşıya kalmıştır. Amaç olarak Hardvard Üniversitesi eski ve yeni öğrencilerinin iletişim halinde kalmasını amaçlarken popülerliği okul sınırlarını aşmış ve kısa süre içinde 5 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşmıştır. Bu platform yaklaşık 10 sene içerisinde dünya genelinde oldukça sık kullanılmaya başlanmış ve 500 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. Mark Zuckenberg 2010 senesinde “Yılın Adamı” ödülüne layık görülerek ödüllendirilmiştir.

Facebook platformu içerisinde birçok paylaşımda bulunmanız olanaklı durumdadır. Fotoğraf paylaşımı, video paylaşımı, canlı yayın, durum güncellemesi, ürün satışı, mağaza profilleri, faaliyet grupları, sosyal oyunlar gibi birçok farklı işlev tek bir platform içerisinde toplanmıştır. Facebook müşteri hizmetleri sayesinde, bu işlevler ve profil kullanımında oluşabilecek sorunlara çözüm sağlanmaktadır.