Snapchat, Reggie Brown, Bobby Murhpy ve Evan Spiegel tarafından geliştirilmiş ve kullanıcıların anlık olarak mesajlaşmalarına olanak sağlayan sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcılar Snapchat sayesinde birbirlerine mesaj, fotoğraf, video ve ses gönderme olanağına sahip olurken aynı zamanda resimle ve videolarını hikaye olarak da paylaşarak sosyal medya içerisinde yer alabilmektedir. Uygulama ilk olarak 2011 yılında kullanılmaya başlanmış ve daha sonrasında hızla dünya genelinde yaygınlaşmıştır. Snapchat müşteri hizmetleri, uygulama kullanıcılarının yaşadığı problemleri çözümlemek ve sorunları ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Snapchat Müşteri Temsilcisi

Snapchat müşteri hizmetlerine ait herhangi bir numara bulunmamaktadır. Snapchat müşteri hizmetleri destek çalışmalarını mesaj ve talep olarak bildirim haline getirmekte ve işlem yapmaktadır. Snapchat internet sitesi ve uygulamaları üzerinde yer alan “Destek” seçeneğine tıkladıktan sonra “Bize Ulaşın” sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Bu alanda destek sunulan seçenekler aktarılmaktadır. Yaşadığınız problemi tanımlayan seçeneğe tıklayarak sorunlarınızı Snapchat müşteri temsilcisine bildirebilirsiniz.

Snapchat destek alanında uygulama kullanma, hesabım ve güvenlik, emniyet, gizlilik ve sorun giderme seçenekleri bulunmaktadır. Bu kategoriler içerisinde yaşanması mümkün olan problemler ve başvuru alanları bulunmaktadır. Hesabınızı ve sorunu tanımlayan seçeneği seçerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Sosyal medya platformlarında en çok karşılaşılan sorunlar hesapların güvenlik problemleridir. Hesabınızda yaşanabilecek olası çalınma veya giriş yapamama problemleri için sorun çözücü seçenekler bulunmaktadır. Bu alanda hesap bilgileri, hesap güvenliği, ayarlar ve izinler, giriş doğrulaması, parola sıfırlama ve giriş problemi alanlarından gerekli desteği alabilirsiniz.

Snapchat Uygulaması

Snapchat uygulaması, Android ve iOS yazılımları bulunan mobil cihazlarla kullanılmakta olan mesajlaşma ve iletişim kurma uygulamasıdır. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar Snapchat sayesinde iletişim kurabilmekte ve birbirlerine resim, video, ses gibi sosyal iletiler gönderebilmektedir. Uygulama içerisindeki birçok eklenti, gönderilen iletilerin daha renkli ve farklı olmasına olanak sağlamaktadır. İçeriklerinize efekt, eklenti, yazı veya ses alarak daha ilgi çekici hale getirebilir ve konuştuğunuz bireylere gönderebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre uygulamayı kullanan bireylerin çoğunluğunu kadınlar oluşturmaktadır. Uygulamayı kullanırken karşılaştığınız problemlerin çözümü için Snapchat müşteri hizmetleri alanında çalışmalarını sürdüren destek birimine ileti gönderebilirsiniz.