Dünyanın bir numaralı motor üreticisi ve Japon markası olan Honda 1948 yılında Soichiro Honda tarafından kurulmuş bir otomotiv firmasıdır. Firma başlangıçta motosiklet üretimi yapmıştır. Daha sonra otomobil, su motoru, (tekne, gemi, yat vb.) robot, güç ekipmanları (jeneratörlü çim biçme aleti vs.) motor (herhangi bir işte kullanılacak akaryakıtlı motorlar) ve uçak üreten bir firma haline gelmiştir. Amerika, Hong Kong, Kanada ve Asya ülkelerinin genelinde satış rekorları kırmasının sebebi ise dayanıklılığı ve teknolojisidir. Merkezi Japonya’nın başkenti olan Tokyo’dadır. Dünya çapında bir marka olup üretimi ve satışı pek çok ülkede gerçekleştirilmektedir. Ekstra bir bilgi vermek gerekirse de 1959’dan bu zamana kadar dünyanın en büyük motosiklet üreticiliği Honda’nın elindedir. Ayrıca ilk airbaglı motosikleti üreten fabrikadır. Honda’nın güzelliğine gelecek olursak kim Hızlı ve Öfkeli serisindeki Honda S2000’i hatırlamaz ki?

Honda Müşteri Hizmetleri

Talep, görüş, öneri ve şikayetlerinizi 0850 733 22 20 numaralı hattı arayarak yapabilirsiniz. Bununla birlikte kendi sitesinden ‘’ Bize Ulaşın’’ kısmına tıklayıp bilgilerinizi bırakarak isteklerinizi forma yazıp yollayabilirsiniz. Belirli bir zaman içerisinde size döneceklerdir. Ek olarak istediğiniz bir otomobil ya da motosiklet modeli hakkında bilgi almak istiyorsanız ‘’ Biz Sizi Arayalım’’ yazan yere tıklayıp sadece iletişim bilgilerinizi ve Honda aracının modelini seçmeniz yeterli olacaktır. Kolaylık açısından bu kısımları Facebook ya da Google ile doldur seçenekleri de mevcut. Kullanmak istediğimiz bir Honda otomobili var diyelim. O zaman ne yapıyoruz? Bu sefer de ‘’ Test Sürüşü’’ yazan kısma tıklayıp formu dolduruyoruz ve kendimize test sürüş randevusu ayarlıyoruz. Honda’nın bayilerine ise yine sitesinden otomobil ve motosiklet seçeneklerinden birisini işaretleyip bulunduğumuz şehri seçiyoruz ve karşımıza pek çok bayi çıkıyor. Aktif yol yardımında da Honda’dan güzel hamleler var. Öncelikle Honda Aktif Acil Yol Yardım Çağrı Merkezinin numarası 0850 733 55 05’tir. Bir aksilik sırasında 7/24 ulaşabilirsiniz. Garanti kapsamında bir arıza söz konusu olduğunda otomobilinize yerinde müdahale edilebiliyorsa yol yardım hizmeti gönderilir. Peki ya onarılamıyorsa ne olacak? İşte güzelliği tam da burada başlıyor. Bir çekici gönderilerek en yakın servise gönderilir. İkamet ettiğiniz şehirden farklı bir şehirdeyseniz ve aynı gün tamir edilemiyorsa gitmek istediğiniz noktaya ve sonrasında otomobilinizi geri almak için yetkili servise kadar olan ulaşım organizasyonu ve ulaşım masraflarını Honda karşılıyor. Ya da konaklama hizmetini talep ederseniz yine masrafları firma karşılıyor. Üçüncü bir seçenek olarak da 5 iş gününü geçen arızalarda kiralık otomobil talebinizi karşılıyorlar. Kaza veya garanti dışında kalan durumlarda ise Honda size belirli bir fiyat söylüyor ve onayınızı aldıktan sonra hizmet veriyorlar.

Honda Vizyon

Otomotiv Sanayi Derneğine üye olan Honda’nın ana felsefesi küresel bakış açısını koruyarak tüm dünyada müşteri memnuniyetini sağlamak için kendilerini en iyi kalitede ve kabul edilebilir fiyatlarla ürün sunmaya adamaktır. Temel değerleri bireye saygı, inisiyatif, eşitlik, güven, üç memnuniyet, satın alma memnuniyeti, satma memnuniyeti ve yaratma memnuniyetinden oluşmaktadır. Üç memnuniyeti açarsak kendi sitesinde :       ‘’ Her bireyin sahip olduğu değerlere olan inancımıza dayanarak, Honda’da biz ‘şirketimizle direkt veya dolaylı olarak ürünlerimiz aracılığı ile ilişkide olan tüm çalışanlarımız ortak bir memnuniyeti paylaşmalıdır’ diye düşünüyoruz. Bu duygu ‘üç memnuniyet’ olarak adlandırdığımız yaklaşımla ifade edilmektedir.’’ Diye tanımlanmıştır.