Amerika’daki büyük şirketlerin ve firmaların ortaya çıkış merkezi olarak görülen Silikon Vadisi’nde kurulmuştur. 1938 yılında iki kafadar arkadaşın bir araba garajında çalışmalar yaparak dünyanın ilk bilgisayar ve teknoloji firmalarından biri olan HP’yi kurdular. Bugün Fortune 500 listesindeki yerini korumaya devam eden firmanın ismini açılmış hali Hewlett Packard’ır. Bu piyasaya giriş yapalı 80 yılı geçmiş olmasına rağmen sektörün en çok satış yapan firmaları arasında yer alır ve pazar içinde %17’lik piyasa payına sahiptir.

HP Müşteri Hizmetleri

HP müşteri hizmetleri birçok konuda sizlerin sorularına cevap vermekte ve teknolojik cihazlarınızın sorunlarına çözüm bulmaya çalışmaktadır. Dünya genelinde olduğu kadar ülkemizde de binlerce müşteriye sahiptir. 0212 444 81 21 numaralı HP tüketici ürünleri destek hattını arayabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. HP müşteri hizmetleri, yazılım ürünlerin kullanımı, destek ve sürücü driverları, HP servis merkezleri, HP yazıcı, HP 3D, HP bilgisayar ve HP aksesuarları konusunda yardımcı olduğu gibi bilgisayarınız ve yazıcınız gibi HP marka teknolojik cihazların sorun çözümü için sizleri en yakın HP servisine yönlendirebilir. Garanti sorgulama işlemlerini yapabilir, garantide yer alan ürünlerinizin takibini öğrenebilirsiniz. Ayrıca garantisi geçmiş ürünleri HP servis hizmetini kullanarak ek garanti süresine tabii tutabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinde yer alan arıza bildirim formunu doldurarak garantiye ürün yollayabilir ve takibini internet üzerinden de yapabilirsiniz.

HP Vizyon

HP markası vizyon olarak, dünya üzerinde yaşayan her birey, kuruluş ve topluluk için her alanda hayatı iyileştirecek ve kolaylaştıracak teknolojiler üretmeyi hedef olarak belirlemiştir. 80 yılı aşkın bir tecrübenin, sürekli olarak kendini yenilemesi ve var olan düzene uyum sağlaması, ürünleri modern şekilde hazırlaması bu motivasyonun kaynağıdır. Keşfetmek ve yeniden keşfetmek cümlesiyle hareket ederek her dönem içinde ihtiyaçları ve olanakları düşünerek, uyumlu ve kaliteli ürünler çıkarmaktadır. 80 yıllık tecrübe, bir yorgunluğa dönüşmenin aksine sürekli olarak çalışmayı ve ileriyi görmeyi düşünmektedir. HP teknoloji ürünleri, vizyon olarak iş yapma biçiminizi, oyun oynama biçiminizi ve hatta yaşama dair biçiminizi teknoloji sayesinde yeniden değiştirerek yepyeni dünyaları keşfetmenizi sağlıyor.